Temné pozadí filmu Holka na zabití: Havlové doporučili, aby si nechala vzít dítě

Holka na zabití
Zdroj: Prima Max
Holka na zabitíHolka na zabitíHolka na zabitíHolka na zabití+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Režisér Juraj Herz měl s Dagmar Havlovou velké plány. Po fenomenálním úspěchu Holek z porcelánu jí už za rok nabídl roli v detektivce Holka na zabití. Jenomže tím to nemělo skončit. Chystal pro ni i další projekty. Dagmar však v té době prožívala nelehké období.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 10. září 2020

Do horské chaty přichází mladá a zvědavá Anna, jež hledá svou kamarádku, která jí má dlužit nějaké peníze. Zaměstnanci střediska Anně sdělí, že její přítelkyně odešla “za lepším”. Anně se to však nezdá, vždyť dostala pohled, ve kterém se její kamarádka o žádném odchodu nezmínila. Začne tak pracovat v kuchyni a započne své vlastní pátrání.

Na film Holka na zabití se můžete podívat dnes ve 20:00 na Prima Max

Mohla by hrát všechny

“Do Holek z porcelánu jsem potřeboval méně známé herečky. Hledal jsem opravdu dlouho. Nechal jsem si pak poslat fotky a našel mezi nimi jednu, která upoutala mou pozornost,” svěřil se režisér Herz. “Dagmar jsem tehdy vůbec neznal, tak jsem ji pozval do Prahy. Nakonec jsem zjistil, že by mohla klidně hrát všech pět dívek najednou.”

Když se končilo s natáčením Holek z porcelánu, Herz si uvědomil, že má Dagmar velký potenciál, který by se dal využít. A tak pro ni začal připravovat detektivku Holka na zabití. Původně to měla být komedie, ale nakonec se z toho stal kriminální film. Herz se navíc pohádal s autorem scénáře. Ten trval na tom, aby se točilo v zimě. Režisér však toto kategoricky odmítl se slovy, že zásadně točí jen v létě.

Laskavá komedie o jedné předávací inventuře, jenž je důkazem, že i takové místo jako sklad se může stát dějištěm úsměvného příběhu, který ani za víc než dvacet let, jenž od jeho vzniku uplynuly, neztratil nic ze svého kouzla.
Mohlo by Vás zajímat:

Komedie Holky z porcelánu: První role Dáši Havlové, musela si kvůli ní ostříhat a obarvit vlasy

Těžké období

Čekala ji zářná kariéra, osud to však chtěl jinak. Během natáčení Holky na zabití herečka otěhotněla. Také končila studia na JAMU a chystala svatbu s rozhlasovým režisérem Radvítem Novákem. Seznámili se spolu právě na brněnské konzervatoři.

Ne všude však vycházející hereckou hvězdu chápali. “Samozřejmě, že mi mé těhotenství rozmlouvali,” prozradila Havlová. “Třeba tehdejší ředitel Divadla Jiřího Wolkera mi dal jasně najevo, že mne kvůli tomu vyhodí. Připomněla jsem mu však smlouvu, dle které mne nemůže, jakožto těhotnou, vyhodit. Hrát jsem skončila až dva týdny před porodem,“ uvedla později Dagmar Havlová ve speciálním dokumentu pro TV Prima.

Juraj Herz jí pomohl

Herz ji za to nikdy neodsoudil. Chápal, že život může přinést ledacos. Svou podporu jí také vyjádřil tím, že ji obsadil do dalších čtyř filmů, za všechny jmenujme Upíra z Feratu. “Každý je strůjcem svého štěstí. Fandím jí doteď,” uvedl známý režisér.

Použité zdroje:
TV Prima, dokument o Václavu Havlovi, Blesk.cz
CSFD.cz, Holka na zabití

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články