Nevěry stály Michaela Douglase 45 milionů dolarů: První žena Diandra ho připravila i o luxusní vilu

Diandra Douglas
Zdroj: Profimedia
Michael Douglas poznal svou první ženu Diandru Luker coby studentku druháku na vysoké škole. V té době už měl v kapse Oscara za produkci filmu Přelet nad kukaččím hnízdem.Vzali se o pouhých šest týdnů později a manželství jim vydrželo 22 let.Zanedlouho po svatbě se jim narodil syn Cameron (vpravo).Diandra Douglas podala žádost o rozvod v roce 1995, kdy jí došla trpělivost s manželovými zálety a slabostí pro alkohol. Michael byl nucen vyplatit své choti 45 milionů dolarů a přenechat vilu v Santa Barbaře.+ 3 fotky+ 4 fotky

Už přes dvacet let tvoří Michael Douglas (79) s Catherine Zeta-Jones (54) jeden z nejstabilnějších párů Hollywoodu. Srdce někdejšího lamače dívčích srdcí si ale jako první získala jiná žena, dcera rakouského diplomata Diandra Luker (67), se kterou se herec oženil v roce 1977. Jejich rozvod pak stál Michaela bolestných 45 milionů dolarů a prekérní tahanici o rodinnou vilu na Mallorce.

Tereza Švandová
Tereza Švandová 07. 04. 2024 08:30

Dvaatřicetiletý Michael, tehdy už držitel Oscara za produkci filmu Přelet nad kukaččím hnízdem, poznal Diandru coby devatenáctiletou studentku mezinárodních vztahů na jednom večírku ve Washingtonu a jejich románek nabral bleskový spád. Po dvou týdnech ji požádal o ruku a o čtyři týdny později se konala svatba, po níž se jim narodil syn Cameron (45).

Michaela Douglase stály nevěry 45 milionů dolarů

I když spolu manželé strávili celkem 22 let, Diandra požádala o rozvod už v roce 1995. Tehdy jí došla trpělivost s Michaelovou slabostí pro alkohol a častými zálety. Herec se podle zlých jazyků potýkal se závislostí na sexu, kterou si evidentně kompenzoval i mimo domov. "Těžko jsem se srovnávala s tím, že má Michael i jiné ženy," citoval Diandru list People.

Oficiálně byli manželé rozvedení v roce 2000. "Vím, že se dostanu do problému tím, co teď řeknu. Nemám nic proti své první ženě a mám ji pořád moc rád, ale měli jsme manželství ukončit o osm nebo deset let dříve," poznamenal Michael v roce 2013 pro list The Mirror. "Trvalo mi docela dlouho, než jsem pochopil, že manželští poradci mají zájem na tom, aby váš svazek nezanikl, protože jinak by přišli o práci. Diandra by vám pravděpodobně řekla totéž. Takže tohle je jediná věc, které opravdu lituji," poukázal.

A to je co říct, protože rozvod stál herce celé jmění. Diandra si ze vztahu odnesla přes 45 milionů dolarů (více než miliardu korun) a rodinné sídlo v Santa Barbaře. Usilovala také o část Michaelových zisků z filmu Wall Street: Peníze nikdy nespí, to ale soud odmítl s tím, že v té době už nebyli manželé.

Z vily na Mallorce musel Douglas exmanželku vyplatit

Další bitva se pak mezi nimi rozhořela o luxusní vilu na Mallorce s deseti pokoji a soukromým vstupem do moře. Diandra i Michael tam chtěli trávit čas, takže ji nějakou dobu sdíleli. Každý z nich ji směl užívat šest měsíců v roce. To se ovšem těžce nelíbilo hercově druhé choti Catherine, a tak hrdina Základního instinktu podíl své exmanželky roku 2014 odkoupil. "Bylo to celkem prekérní. Catherine si vilu velmi oblíbila a ráda tam jezdí, zvlášť teď, když se o ni nemusí dělit s Diandrou. Je to pro ni komfortnější," svěřil se herec a producent listu Ultima Hora v roce 2021.

Diandra si z rozvodu krom nemalé části hercova majetku odnesla i celkem dobré pocity. O Michaelovi hovoří jen v superlativech, stejně jako o jeho svazku s Catherine. "Když jsem si Michaela brala, strašně jsem ho milovala. Nemyslím si, že ten cit někdy úplně zmizel. Možná se jen trošku změnil, metamorfoval. Jsem opravdu ráda, že je zase bezhlavě zamilovaný a má dvě krásné děti," dodala Diandra v roce 2011 pro Harper's Bazaar na adresu exmanžela, který s hereckou kolegyní vychoval syna Dylana (23) a dceru Carys (20).

Zdroje informací:
Hellomagazine.com
Ultimahora.es
Harpersbazaar.com
Mirror.co.uk
People.com

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články