Zemřela Zdena Hadrbolcová: Plakala před svou jedinou svatbou a chyběla jí role babičky

Zdena Hadrbolcová
Zdroj: Profimedia
Ve věku 86 let zemřela herečka Zdena Hadrbolcová, představitelka pekařky Růženky ze seriálu Ulice a dalších nezapomenutelných rolí.Ačkoliv Zdena Hadrbolcová hrála většinou milující maminky, sama děti neměla a ani nechtěla.Zdena Hadrbolcová chodila na stará kolena do společnosti jen sporadicky. Výjimkou bylo v roce 2017 slavnostní předávání cen Senior Prix za celoživotní uměleckou činnost. Popovídala si zde například s muzikantem Karlem Vágnerem.Zdena Hadrbolcová věnovala život úspěšné herecké kariéře, až na sklonku života malinko litovala, že se nestala babičkou. Zemřela v osamění v LDN.+ 1 fotka

Ve věku 86 let zemřela herečka Zdena Hadrbolcová. Představitelka pekařky Růženky ze seriálu Ulice proslula zejména rolemi milujících a obětavých maminek, byť sama se v takové úloze nikdy neocitla. Děti nechtěla a také vztahy s muži prožívala všelijaké.

Tereza Švandová
Tereza Švandová 20. 11. 2023 12:05

Zdena Hadrbolcová na tom v posledních měsících nebyla zdravotně nejlépe. Loni před Vánocemi prodělala podle webu eXtra.cz mrtvici a skončila v nemocnici, odkud putovala do LDN. Potýkat se musela nejen s následky mozkové příhody, po které byla částečně ochrnutá a nemohla moc mluvit, ale také dalšími zdravotními problémy včetně cukrovky. V léčebně také podle Blesku naposledy vydechla.

Zdena Hadrbolcová se nechtěla vdávat

I když jí až do smrti zůstala kamarádka, herečka Jaroslava Obermaierová (77), Zdena Hadrbolcová umřela v osamění. Na muže totiž v životě moc štěstí neměla. Vdaná byla pouze jednou, a to když si jako mladičká vzala svou tehdejší studentskou lásku. O svatbě a jejím významu ale ani tehdy přesvědčená nebyla. "Byla jsem vdaná jen kratičce, v podstatě z romantismu, a celým způsobem života jsem zůstala slečna. Ve svatební ráno jsem plakala, ale maminka řekla, že když už to stálo tolik peněz, že jsem si to měla rozmyslet dříve," cituje herečku web Zeny.iprima.cz.

Po rozvodu se Zdena zaměřila na kariéru, během které ztvárnila spoustu nezapomenutelných rolí, namátkou ve filmech Už zase skáču přes kaluže, Návrat idiota nebo seriálu Létající Čestmír. Fanoušci seriálu Ulice si ji bezpochyby pamatují jako sympatickou Růženku.

Na stará kolena by si uměla představit být babičkou

Osudovým mužem Zdeny Hadrbolcové byl kameraman a dokumentarista Jiří Průcha, se kterým léta tvořila pár. Dětí už se ale nedočkali. Nejen vzhledem k hereččinu věku, ale i faktu, že umělkyně po potomcích nikdy netoužila. "Byla to moje volba. Nikdy jsem děti nechtěla, což neznamená, že bych je neměla ráda. Naopak k nim chovám něžné city, ale nikdy jsem si neuměla představit, že bych měla svoje vlastní," prozradila v časopisu Sedmička. "Toužila jsem zkrátka po životě bez jakýchkoliv závazků."

Teprve na "stará kolena" Zdena Hadrbolcová připustila, že věci by se mohly mít jinak, kdyby se bývali s Jiřím potkali dříve. Role babičky jí trošku chyběla. A možná i přítomnost někoho, kdo by se o ni v těžkých chvílích stáří postaral, pohladil ji a vyslechl.

Zdroje informací:
eXtra.cz
Blesk.cz
Zeny.iprima.cz

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články