Aleš Háma má doma dva velké kluky: Jáchym studuje mediální komunikaci, Mikuláše to táhne do světa filmu

Aleš Háma má doma dva velké kluky: Jáchym Háma studuje mediální komunikaci, Mikuláš Háma produkci
Zdroj: Herminapress
Aleš Háma se svými dvěma syny Mikulášem (uprostřed) a Jáchymem (vpravo) v roce 2017.Aleš Háma se svým starším synem v roce 2007.Aleš Háma nezastírá, že se syny rád navštěvuje restaurační zařízení.Aleš Háma brával svého staršího syna na nejrůznější společenské akce plné novinářů.+ 6 fotek+ 7 fotek

Moderátor a herec Aleš Háma (51) je otcem dvou synů, Mikuláše (17) a Jáchyma (22). V rozhovoru pro magazín Lifee.cz teď Háma prozrazuje, jak rodina zvládá jejich pubertu nebo jak se svými syny nejraději tráví společný čas. Jaké školy chlapci studují? Půjdou ve šlépějích svého slavného otce? A zrazoval je někdy Háma od vrtkavého světa umění a showbyznysu? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 30. 05. 2024 05:00

Herec a moderátor Aleš Háma (51) bude letošní léto trávit v prosluněných ulicích centra Prahy. Hrát bude pod Žižkovskou věží hned dvě divadelní hry z pražského Divadla Kalich. "Mám hrozně rád letní Prahu, protože je poloprázdná, a to především v těchto rezidenčních čtvrtích. Takové to letní zastavení na pivo na chodníku nebo se skleničkou vína v ruce, to je úžasné," pochvaluje si v našem rozhovoru. "Když se k tomu přidá hezká komedie – a já zde účinkuji hned ve dvou – je to pro mě jako za odměnu. Vůbec nemám pocit, že jdu do práce, mám to tady moc rád."

Synové Aleše Hámy zůstávají v uměleckém oboru

Do divadla se na slavného tatínka chodí dívat také jeho dva synové, Mikuláš (17) a Jáchym (22). "Baví je to, ale myslím, že pro každého normálního člověka je přirozené vidět tu hru jednou. Když něco hrajeme dlouho, třeba hru Můj nejlepší kamarád hrajeme už sedm let, rádi se přijdou podívat i po letech. Určitě nechodí na každé představení," směje se Háma. Prozradil nám také, čemu se vlastně jeho synové věnují - jablko nepadlo daleko od stromu. "Jeden studuje vysokou školu mediální komunikace a druhý produkci na soukromé škole, nedávno byl na stáži v seriálu, který točím, jako runner. Uvidíme, jestli se tomu bude věnovat, ale myslím, že oba jsou takhle spokojení," říká spokojeně Háma, který rodině letos dopřeje z pracovních důvodů dovolenou až v druhé polovině srpna.

Pubertu dvou synů zvládá Háma s přehledem

Od vrtkavého světa médií a showbyznysu své syny neodrazoval a v minulosti s nimi také navštěvoval akce plné fotografů a novinářů. Pro děti se to zdálo jako přirozené prostředí. "To je jejich volba. Ať dělají to, co je v životě bude bavit, to je nejpodstatnější," krčí rameny oblíbený herec a moderátor. I přes svoji časovou vytíženost tráví se syny stále hodně času. "Teď jsme sledovali hokej, jezdíme na ryby, na výlety… ještě pořád spolu ten čas trávíme a považuji za takový malý dárek, že jsou s námi stále rádi," děkuje Aleš Háma. "V jejich post-pubertálním a pre-pubertálním věku tohle není úplně standardní, takže jsem za to rád."

Žádné pubertální nepříjemnosti zatím se syny řešit nemusel. "Naše děti s námi i přes tu pubertu stále jezdí na dovolenou, tráví s námi rádi čas, zapojují se do rodinného života. Chodíme spolu jednou za čas na večeři, to je takový náš rituál, protože chceme být spolu – myslím, že tohle je to nejcennější," dává Háma tip, jak udržet dobré vztahy s dospívajícími dětmi.

Na fotografie dvou synů moderátora a herce Aleše Hámy se můžete podívat v naší fotogalerii.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články