Syn Romana Zacha, Prokop, jako by mu z oka vypadl: Ve svých 18 letech už měří skoro dva metry a také propadl tanci

Syn Romana Zacha, Prokop, jako by mu z oka vypadl: Ve svých 18 letech už měří skoro dva metry a také propadl tanci
Zdroj: Herminapress
Mladý student herectví Prokop Zach je synem slavného herce Romana Zacha.Prokop Zach po svém otci podědil atypickou výšku.Během rozhovoru se nám Prokop Zach pochlubil rubínovým prstenem po babičce, který se mu hodil k outfitu.Prokop Zach si totiž potrpí na extravagantní styl oblékání, který vyjadřuje osobnost daného člověka.+ 4 fotky+ 5 fotek

Syn herce Romana Zacha (50), mladý herec Prokop (18), po tátovi podědil atypickou výšku. Roman Zach měří neskutečný 2,02 metru a Prokop otce zdárně dorůstá. V rozhovoru pro Lifee.cz popisuje, jak mu výška komplikuje profesní život, a podle jakého klíče dává dohromady své extravagantní outfity. Jak vypadá rubínový prsten, který mu darovala babička?

Veronika Nováková
Veronika Nováková18. 09. 2023 12:30

Osmnáctiletý student herectví Prokop Zach jako by svému slavnému otci Romanu Zachovi z oka vypadnul. Liší se snad jen stylem oblékání, protože Prokop nesnáší černé obleky a dává přednost tomu, když oblečení vyjadřuje charakter člověka.

Jak říká v našem rozhovoru, výška, kterou po svém otci podědil, není pro povolání herce ideální. "Někdy můžu vypadat jako malej kluk a můžu ho i zahrát, ale potom přijdu na plac a mám dva metry. Z toho jsou lidé potom překvapení a najednou se neví, co s tím," popisuje nesnáze, ke kterým občas dochází. "Nedávno jsem něco točil a musel jsem u toho celou dobu sedět. Bráchu mi měl hrát výrazově starší kluk, ale byl menší o hlavu a půl."

Prokop se tento rok zúčastní VI. ročníku taneční soutěže Roztančené divadlo, jehož finálový večer proběhne 15. 10. v Divadle na Vinohradech. Prokop Zach se svou taneční partnerkou Eliškou Stehnovou bude reprezentovat Divadlo Bez zábradlí.

Prokop Zach by do StarDance nešel

Prokope, tanec máte na škole, že?
Ano, tanec máme na škole, věnujeme se tomu a mě tanec vždycky bavil. Měl jsem pohyb vždycky rád a díky mým rodičům jsem si toho také mohl hodně vyzkoušet. Jsem v tomto ohledu docela rozmazlené děcko, protože mi rodiče dovolili zkoušet všechno a netlačili mě jen do jedné věci. Vyzkoušel jsem toho opravdu hodně a tanec mě skutečně baví. Našel jsem v něm relax a uklidnění.

Jak budou probíhat vaše přípravy na Roztančené divadlo?
Už trénujeme, ale do toho máme hodně školu, takže jen tolik, kolik dovolí čas. K tomu večer hraju představení, zkouším a natáčím. Když je čas, tak se trénuje.

Začíná také další řada StarDance. Co se vám pod tím pojmem vybaví?
Vybaví se mi samozřejmě můj táta, který se ho zúčastnil. Tohle je ale něco jiného, bude to snad show a víc pro lidi, víc divadelní. Já to mám radši, mám rád divadelní prostředí. Přímý přenos by mi nevadil, ale baví mě prostor divadla a samotný fakt, že je to roztančené divadlo, a ne nějaké hvězdy, které tančí.

Jaký styl tance vám nejvíc sedne? Je to spíše valčík nebo cha-cha?
Vidím se spíše v těch latinách. Všechno to kroucení a rozhýbání boků, to mám rád. Když se někde tancuje, tak já rozvlním boky rád, ale dát tomu potom řád je horší a náročné. Je to strašně těžké. Moje tanečnice mě vede, staví choreografii a já se do toho snažím tlačit nějaký příběh, výrazovou stránku.

Co na to říká váš táta?
Přeje mi jen hodně štěstí a ať si to užiju. A že je to náročné.

Tip redakce: Ve šlépějích své maminky herečky Světlany Nálepkové jde i její dcera Josefína, více ve videu.

Prokop Zach je hercem po tátovi

Říkal to samé, když jste se rozhodl studovat herectví? Hodně štěstí, ale je náročné?
To je taková klasika, myslím, že žádný herec nechce, aby jeho děti dělaly divadlo. Ale přece jen, je to to zakázané ovoce, které nejvíc chutná. Člověk to chce strašně zkusit a potom je problém, když se v tom shlédneš. Ze začátku byl tedy proti, ale nemůže mi v tomto směru oponovat.

Je něco, co vám vadí na tátově kariéře a co byste nechtěl opakovat?
Líbily se mi všechny tátovy kroky. Odešel z angažmá a šel někam do Ústí. Nevadí mi ani ty seriály. Živí rodinu a jako táta pro nás dělá první poslední. Já jsem se tedy před třičtvrtě rokem odstěhoval a už bydlím sám. Táta dělá pro rodinu všechno, takže ať dělá to, co umí nejlépe. To už je potom věc rodiny a já se v něm úplně vidím.

Mít dva metry je v branži problém

Jste mu podobný i výškou. Dělá vám to v životě problémy?
Ano, to jsem. Samozřejmě, že mi to dělá problémy, protože fotky mnohdy mohou plést a být matoucí. Někdy můžu vypadat jako malej kluk a můžu ho i zahrát, ale potom přijdu na plac a mám dva metry. Z toho jsou lidé potom překvapení a najednou se neví, co s tím. Nedávno jsem něco točil a musel jsem u toho celou dobu sedět. Bráchu mi měl hrát výrazově starší kluk, ale byl menší o hlavu a půl. Bylo to dlouhé natáčení, ale všude musím sedět.

I v těch tanečních to může být problém. Těžko sehnat podobně vysokou taneční partnerku.
No jasně, já jsem také chodil do tanečních. Tam to bylo ještě hodně zábavné, bral jsem to spíše jako srandu. Navíc já mám rád trochu jiné oblékání, trochu extravagantní – a chodil jsem tak i do tanečních. Ale výška takový problém nebyla, mně to nevadí, já se přizpůsobím. Skrčím se.

Extravagantní oblékání Prokopa baví

Kde se tedy oblékáte?
Všude možně. Po sekáčích. Obléknu to, co mě napadne a co se mi líbí. Nemám problém s čímkoliv a baví mě to trochu bořit.

Máte třeba kravatu k džínové bundě a na ruce rubínový prsten. To by mě nenapadlo.
Mám, no. Prsten je od mé babičky. To tak přijde. Každý den přijde něco jiného a mě to tak baví. Já vlastně nemám moc rád černé nebo šedé obleky a žádný ani nevlastním. Přijde mi to smutné. Když vidím předávání Českých lvů, tak mám pocit, že to je škoda. Každý má v sobě strašně moc a mohl by to ukázat. I když se to na Lvech moc neumí, každý by mohl svým oblečením ukázat svůj charakter. Ne být schovaní pod nějakou černou vrstvou saka, ať už je to jakkoli známá značka.

Související články

Další články