Zdenek Merta je rozmazlující dědeček: Mají s Madlenkou pravidelný rituál v cukrárně, říká Belladonna z pořadu Na lovu

 Zdenek Merta je rozmazlující dědeček: Mají s Madlenkou pravidelný rituál v cukrárně, říká Belladonna z pořadu Na lovu
Zdroj: Herminapress
Viktorie Mertová je dcerou Zory Jandové a Zdenka Merty.Nedávno s tatínkem po dlouhé době vyrazila do společnosti. Zdenek Merta je dnes už pyšným dědečkem. Svoji dceru Viktorii podporuje v televizní soutěži Na lovu. + 8 fotek+ 9 fotek

Viktorie Mertová alias Belladonna z pořadu Na lovu prožila hektický rok 2025 - dcera Madlenka šla do první třídy. V rozhovoru pro magazín Lifee.cz prozradila, jak vnímá svoji roli dědečka její tatínek, skladatel Zdenek Merta, a jaké má se svou vnučkou rituály. Jak vzpomíná Viktorie na své vlastní dětství? Byla Zora Jandová přísnou maminkou?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 01. 01. 2026 11:55

Viktorie Mertová (34) alias Belladonna z pořadu Na lovu působí na televizních obrazovkách vždy připraveně - jako správná profesionálka. Přesto měla letos co dělat, aby zvládla skloubit rodinný život s tím pracovním.Já jsem si ani nevšimla, že ten rok už skončil. Přijde mi, že to rychle uteklo. Dcera letos nastoupila do první třídy a od té chvíle je to hrozný kolotoč,“ prozradila pyšná maminka šestileté Magdalenky, které babička Zora Jandová přezdívá Madlenka. „Asi už zapomínám počítat čas tak, jak se má správně počítat. Překvapeně jsem zjistila, kolikátého je.

Doporučené video: Rozhovor s Kvízovou dámou z pořadu Na lovu

Belladonna v roce 2025 poslala dcerku do školy

Mít doma školou povinné dítě je podle Viktorie Mertové úplně jiná liga. „Pro mě bylo velké překvapení, jaký je to zápřah pro rodiče. My jsme tak nějak čekali, že to bude velká změna pro to dítě. Připravovali jsme se na změnu režimu, že se musí chodit brzo spát, a snažili jsme se zavádět nějakou disciplínu nebo řád,vzpomíná, jaká měli s partnerem od školního režimu očekávání. „Ale nakonec se ukázalo, že to bylo vlastně nejtěžší pro nás. Dcera je úplně v pohodě a my si musíme zvyknout, že se musí psát ty domácí úkoly a kontrolovat žákovská knížka. Jsme trochu chaotici, takže je to škola spíše pro nás.“

Zatím to vypadá, že vnučka Zory Jandové a Zdenka Merty bude pokračovat v jejich šlépějích.Ona má nejradši výtvarku a tělocvik. Nevím, jestli bude vyloženě studijní typ, ale chytrá je rozhodně. Myslím, že výtvarné umění by mohla být její cesta, ale to je ještě brzo říkat,“ míní Viktorie.Necháme ji, ať si tu cestu najde sama.

Mezery ve vzdělání si stále doplňuji

Ať už je situace doma jakákoliv, Belladonna Viktorie si vždy najde čas na pořad Na lovu. Trénovat se zkrátka musí. Chodím dvakrát, někdy i třikrát týdně na hospodské kvízy, a tam trénuji docela dost. Na knížky je čas, i na filmy, jen na to sledování kalendáře asi ne,“ chytá se za hlavu Viktorie.

Přípravu na vědomostní kvízy bere jako součást svého pracovního dne.Mě vlastně zajímá všechno a pořád si s radostí čtu i o věcech, které mě tolik nezajímají – třeba o sportu. Pořád se něco dočítám. Ale je pravda, že už to moc nejde, nejde se zlepšovat, byť bych chtěla. Je to trošku marné,“ tvrdí známá televizní lovkyně.Mám třeba velké mezery ve vesmíru, takže teď třeba čtu knihu o vesmíru a každý večer dám jednu kapitolu. Druhý den sice nevím, o čem to bylo, ale budu věřit tomu, že se to někde ukládá. Ale funguje to, na kvízu už jsem jednu věc takhle z podvědomí vytáhla,“ pochlubila se Viktorie nadšeně.

Hlavně se kvízy nehodlá stresovat. „Přijde mi, že to nefunguje, když to člověk dělá cíleně a na sílu. Jsem zvyklá se pořád něco dozvídat, něco si číst a mít zájem – měla jsem to tak od dětství. Není to zatěžující, pokud to máte jako součást denní rutiny,“ dává tip studentům.

Zdenek Merta a Zora Jandová sledují Na lovu

Největší podporu má Viktorie Mertová u svých rodičů, kteří pořad Na lovu sledují a také hodně prožívají. Táta to sleduje. Myslím, že na začátku se díval opravdu každý den. Neptala jsem se ho, ale myslím, že už to nedělá tak pravidelně,“ práskla na Zdenka Mertu. „Vím, že se dívá na jednotlivé díly a potom říká mámě, jak dopadnou – protože ona chce vždycky vědět předem, jak to dopadne. Bojí se, že prohraju,“ směje se Viktorie taktice svých rodičů. „Takže on se podívá a potom jí řekne, jestli se může, nebo nemůže podívat ona.“

Dědeček vnučku rozmazluje vaflemi

Dětství mezi slavnými rodiči bylo optikou Viktorie Mertové veskrze obyčejné. „Máma byla spíš ta, která dbala na nějaká pravidla, a táta je sám trochu bohémský. Nechci říct, že by na ta pravidla nedbal, on je spíš ignoroval,“ prozradila televizní Belladonna. „A jako dědeček je báječný. To je úplně skvělý! Tehdy, když se dcera měla narodit, tak jsem měla tak trošku strach mu říct, že bude dědečkem. Měla jsem obavu, aby si nezačal připadat starý. Zpětně mi to přijde úplně směšný,“ kaje se Viktorie zpětně.

Šestiletá Madlenka má v dědečkovi skvělého kamaráda. On se pro tu novou roli opravdu nadchnul a jsou spolu velcí parťáci. Vždycky, když je u nich na návštěvě, tak ji vezme do kavárny na vafle – už mají takový rituál. Jdou na procházku a on ji rozmazluje tím sladkým,“ odhaluje jejich libůstku. „Jako matka se na to úplně netvářím, ale co mám dělat. To je přesně ta role babiček a dědečků.“

Na unikátní archivní fotografie Viktorie Mertové s rodinou se můžete podívat v naší fotogalerii.

Xindl X se pochlubil dvanáctiletou dcerou Alicí: Chodíme spolu na koncerty a manželka se synem za sportem

Xindl X se pochlubil dvanáctiletou dcerou Alicí: Chodíme spolu na koncerty a manželka se synem za sportem

Související články

Další články