Speciál: Průvodce kvalitouSpeciál: Hubněte s námiTestování

Designér počítačů značky Apple prodává svůj dům. Má střešní zahradu i „nebeské“ schodiště

Designér počítačů značky Apple prodává svůj dům. Má střešní zahradu i „nebeské“ schodiště
Zdroj: Homesandproperty.co.uk
+ 7 fotek+ 8 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Velšan Ross Lovegrove, tvůrce designu „jablíčkových“ počítačů Apple i přehrávače Sony Walkman, prodává svůj honosný dům v Londýně. Má čtyři patra, soukromou střešní zahradu i točité schodiště, které se line z garáže až na střechu. Zájemce vyjde na 12 milionů liber.

Barbara Lorenzová 7. prosince 2015

Nemovitost se nachází v klidné lokalitě přestavěných stájí v londýnském Notting Hillu a vyniká jedinečnou architekturou od Misky Miller-Lovegrove, Rossovy manželky. Na ploše 506 m2 nabídne novému majiteli prvotřídní a inspirativnímu zázemí. Takové, jaké pomohlo přivést na svět designově „vymazlené“ počítače od Applu. Nebo legendární walkmany od Sony.

Domusnova.com

Po prohlédnutí fotogalerie pochopíte proč – interiér je zařízen v přísně hladkých liniích, ergonomických tvarech i v zemitých odstínech. A nešetřilo se tu pochopitelně bílou. To vše výrazně pomohlo vytříbit designérův rukopis pod hlavičkou firmy Apple.

Vestavěnou lahůdkou je pak točité, jak jinak než bílé schodiště, které evokuje popínavou exotickou rostlinu. Táhne ze suterénu až do podkroví, takže funguje coby rychlý průvodce čtyřpatrovými prostory.

Domusnova.com

V ceně je dále moderní kuchyně, tři ložnice, dvě koupelny a garáž. A díky střešní zahradě si dům oblíbí i ti, co rádi pobývají na čerstvém vzduchu. Klikněte na fotogalerii a podívejte se, kde zrodily světové designové bestsellery.

Ross Lovegrove bývá považován za průkopníka nového estetického směru v designu, který se rozvinul v 21. století. Při tvorbě čerpá z logiky a estetiky přírody klade důraz na materiál a technologie. V jeho portfoliu najdeme rozmanité prestižní značky, které se dotýkají designu, jako například Peugeot, Louis Vuitton, Hermès, Motorola nebo Japan Airlines.

Domusnova.com

Díla tohoto Velšana vystavují galerie a muzea MoMA v New Yorku, Muzeum designu v Londýně i Pompidouovo centrum v Paříži. Lovegrove si doposud za svou práci odnesl 20 ocenění – zmiňme alespoň Red Dot 2010 nebo Good Design 2006.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články