A tuhle vánoční tradici znáte? Světem hýbe zdobení ananasu

30. listopadu 2017
Coastalliving.com
Coastalliving.com

Výprodeje, chaotická blikající světla, fronty, stres… Máte Vánoc po krk už teď? Vykašlete se na to všechno. A udělejte si Vánoce po svém. Namísto tlačenice na trzích si vychutnejte svařák hezky z pohodlí křesla. A stromeček? Žádný nepotřebujete – postačí ananas!

Ozdobit ananas místo stromečku má své nesporné výhody:

1) Je lehký, takže se s ním nebudete muset vláčet přes půlku města.

2) Je malý. Jeho zdobení vám tak zabere nanejvýš pět minut.

3) S druhým bodem souvisí i náklady – postačí vám jen pár koulí, fajnšmekři ho mohou omotat světelným řetězem. Také sám o sobě je levnější než strom. Ušetříte.

4) Můžete měnit jeho umístění v bytě podle nálady. Pracujete z obýváku? Zútulněte si ho vánočním ananasem. Chcete si před spaním číst v posteli, ale světlo žárovky je příliš agresivní? Postavte na piedestal tropické ovoce okrášlené světýlky.

5) Je nenáročný. Nemusíte k němu doplňovat vodu jako do některých stojanů na stromeček. A hlavně – neopadává. Namísto zametání jehličí se tak budete moct věnovat třeba sledování romantických filmů a pohádek.

6) A je rovněž snadno i levně nahraditelný. Pokud jste sáhli po zralém kusu a na Boží hod už není nic moc, jednoduše koupíte nový. A za pár korun. To se vám v případě stromečku jen tak nepoštěstí.

7) A to nejlepší nakonec: můžete ho po Vánocích sníst!

Ananas je zkrátka vděčným společníkem, s nímž budou vánoční svátky jedna velká pohoda. Pokud ohromil i vás, mrkněte do galerie na několik tipů, jak tohoto střapatého a sladkého krasavce ozdobit:

Zdroj: The Huffington Post

Zavří­t reklamu