Nudné Vánoce? Zavěste strom vzhůru nohama. A bavte se!

Zavěsit strom vzhůru nohama vůbec není náročné! Jak na to, zjistíte níže.
Zdroj: Flickr.com

Netěšíte se na Vánoce, protože je to každý rok stejné? Kouzlo tohoto zimního svátku ještě můžete přivolat zpět. Vánoční strom zavěšený špičkou dolů vžene do domácnosti čerstvý vítr, který vás zanese do světa fantazie.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 17. 12. 2015 14:55

Hdwpics.comNenechte se ale zmást – strom vyrůstající ze stropu není výdobytkem moderní doby. Takto jej upevňovali křesťané již v 7. století. Tradice se podle pověsti dodržovala poté, co svatý Bonifác v německé spolkové zemi Durynsko uviděl jedli zavěšenou vzhůru nohama.

Ta mu připomněla Nejsvětější trojici, tedy Otce, Syna a Ducha Svatého. Křesťané tuto podobnost vzali vážně a od té doby nazývali jedli jako „strom Boha“. Prostřednictvím něj pak svatý Bonifác seznamoval pohany s dokonalostí Nejsvětější trojice.

Tuto symboliku vánoční strom pokrokem doby pozbyl, důvody, proč jej na Štědrý den otočit, ale zůstalo mnoho. Je neotřelý a praktický pro rodiny s dětmi. Spokojenost bude na obou stranách – ratolesti se budou moct zvesela prohánět kolem stromu a vy po nich nebudete muset sbírat ozdoby.

Jak na to?

1. Pro zavěšení stromu špičkou dolů zvolte lehký, umělý strom. Ne, že by nešlo zavěsit živý, jen bude náročnější ho upevnit. Vyberte pěkně tvarovaný a hustý. A ideálně ten, co počítá se zavěšením. Některé umělé stromky mají na konci kmene provrtanou díru.

2. Pokud má strom podstavec, odřízněte ho. Odstraňte i přebytečné větve a výrostky na kmeni.

WikiHow.com

3. Protáhněte drátek nebo provázek dírou v kmeni a udělejte smyčku. Pokud otvor nemá, omotejte šňůrku kolem nejnižších větví. Nebude tak klouzat.

WikiHow.com

4. Vyvrtejte do stropu díru a zasuňte háček. Totéž udělejte i v nejbližším rohu – na tento háček poté zavěsíte kabel od světelného řetězu. Můžete zvolit také variantu nalepovacích háčků. Jsou-li stropy hrbolaté nebo štukové, raději se jim vyhněte.  

WikiHow.com

5. Jde se na zdobení. Okrášlete stromek řetězy a mašlemi. Pokud budete chtít strom ozdobit svíčkami, pohlídejte si, kde máte zásuvku. Jinak budete muset investovat do prodlužovacího kabelu.  

WikiHow.com

6. Ujistěte se, že jste na strom navlékli drátek nebo provázek, a s pomocí dalšího člena rodiny ho zavěste.

WikiHow.com

7. Druhá fáze zdobení začíná. Přidejte všechny závěsné ozdoby. Kabel od elektrických svíček přehoďte přes háček v rohu. 

WikiHow.com

8. Nakonec můžete strom vylepšit „sukní“. Omotejte dekorativní látkou kmen a poté ji veďte do rohu, abyste překryli kabely. Tento krok je nepovinný, zato efektivní.

WikiHow.com

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články