Fit a krásnáTestováníSoutěže

Doba páry: Efektivní úklid si žádá silné stroje

Doba páry: Efektivní úklid si žádá silné stroje
Zdroj: Polti
+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Moderní uspěchaná doba si žádá efektivitu a to i při úklidu. Aktivní člověk 21. století již nehledá kompromisy a chce perfektní výsledky za minimum času.

Petra Járková 1. listopadu 2018

Trendem je minimalismus 

Už nechcete mít pro každou činnost speciální pomůcky, ale naopak jeden perfektní produkt, se kterým uklidíme všechno – koupelnu, kuchyni, obývací prostory, toaletu, textil i interiér automobilu?

Ideální jsou parní čističe, které přináší inovace do domácností. Inteligentní parní vysavače kombinují technologii vysávání s hygienickou sílou páry v jediném multifunkčním zařízení. Účinná vodní filtrace a hloubkové parní čištění garantují maximální hygienu při každém úklidu.

Jak s ním pracovat?

Srdcem parního čističe je bojler, elektrickým ohřevem se v něm vyvíjí pára. Pára s teplotou až 100°C pod vysokým tlakem 4 až 6 atm., tryská přes různě upravené nástavce. Nástavce jsou přizpůsobeny pro různé způsoby čistění. Práce s parním čističem je celkem jednoduchá. Parní čistič naplníme požadovaným objemem vody z vodovodu. Destilovanou vodu není třeba používat u parních zařízení, pokud používají nerezový bojler. Zapneme parní čistič a dále zapneme vyvíjení páry. Ovládání je oddělené, abychom při ukončení práce mohli zbývající páru odpustit. Pak už jen stačí nasadit odpovídající typ nástavce, nastavit ovladačem potřebné množství páry a zahájit čištění. 

13 super levných triků na úklid domácnosti, které vám navíc ušetří hodiny času
Mohlo by Vás zajímat:

13 super levných triků na úklid domácnosti, které vám navíc ušetří hodiny času

Kde ho oceníte nejvíce?

Existuje nepřeberné množství možných aplikací parních čističů. Způsob použití je vázán na volbu koncového nástavce a regulaci tlaku páry. Vysokým tlakem z parní trysky se dají „odstřelovat“ nečistoty z těžko přístupných, drobných a skrytých míst, z hubic lze horkou páru napouštět do hloubky koberců, polstrování a matrací a tím hubit i ty drobné organismy (např. roztoče nebo bleší vajíčka), které odolaly vysávání. Při nasazení rozličných kartáčků se účinek teploty, tlaku a vlhkosti páry kombinuje s intenzivním mechanickým působením, hubicemi s připnutým hadrem se bezchemicky a přitom účinně otírají povrchy nábytku, zařízení, obkladů i podlah, okenní nástavec myje a zároveň stírá skla, sifonový zvon pomáhá důkladně protáhnout odpady. S parním čističem lze s úspěchem likvidovat skvrny od jídla a rozlitých nápojů (nečistoty se rozpustí a vzlínají spolu s párou), odstraňovat led z vnitřku lednic a mrazáků, čistit a odmašťovat kutilské a sportovní nářadí, pročišťovat nedostupná zákoutí mechanismů a strojů, dezinfikovat hračky i mýt citlivé povrchy, jako například teflon na pánvích a toustovačích. Neopominutelnými aplikacemi je kartáčování oděvů, žehlení látek a odstraňování pachů z nich, zvlhčování vzduchu a aromaterapie.

Výhody parního čističe pro alergiky

Parním čističem likvidujeme velkou část alergenů v domácnosti. Nejčastějším alergenem je prach (pára prach navlhčí a následně prach setřeme, nedochází k víření). Dalšími alergeny jsou plísně a roztoči (jejich dlouhodobá likvidace). Alergeny mohou být také chemické přípravky (ve většině případů čištění se bez nich obejdeme).

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články