Fit a krásnáTestováníSoutěže

Jak vybrat správnou podlahu pro váš byt: 3. díl: Laminátové plovoucí podlahy se vyznačují dobrou cenou a snadnou údržbou

Jak vybrat správnou podlahu pro váš byt: 3. díl: Laminátové plovoucí podlahy se vyznačují dobrou cenou a snadnou údržbou
Zdroj: Podlahylevne.eu
+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Laminátové plovoucí podlahy byly uvedeny na trh v sedmdesátých letech a rychle se staly velice populární zejména kvůli své jednoduché instalaci a manipulaci. V dnešní době je možné díky moderním technologiím vytvořit laminátové podlahy ve věrných imitacích dřeva i keramiky, a to i s velmi kvalitní povrchovou úpravou.

Barbara Lorenzová 21. listopadu 2018

Laminátové podlahy jsou nyní považovány spíše za levnější podlahové krytiny, ale samozřejmě existují varianty, které mají srovnatelnou cenu jako např. vinylové plovoucí podlahy.

Jedním ze základních a důležitých technických parametrů u laminátových podlah je jejich celková tloušťka. Ta se pohybuje zpravidla od 6 mm do cca 11 mm. Čím je celková tloušťka nižší, tím je také zpravidla nižší i cena podlahy. Z naší zkušenosti můžeme doporučit nakupovat laminátové podlahy v tloušťkách min. 7 – 8 mm, perfektně se s nimi pracuje a jsou dostatečně pevné včetně zámkového systému. Na strukturu vrstev se podívejte níže v galerii.

Výroba probíhá tak, že na kvalitní dřevovláknitou nosnou desku HDF jsou naneseny přirozené dekory s působivými barvami. Dekory proti opotřebení ostrými podpatky nebo kolečky židlí chrání odolná krycí vrstva, takzvaný overlay. Recepty na impregnační pryskyřice, díky nimž tato ochranná vrstva vypadá neopotřebovaně i po nejtvrdších testech, patří k nejpřísněji hlídaným tajemstvím každého výrobce.

Laminátové podlahy se při pokládce nelepí k podkladu, ale instalují se na volno, na vhodnou podložku a v případě pokládky na anhydrid nebo beton je nutné použít i tzv. parozábranu. Některé podložky mají parozábranu již integrovanou, umožňují tak jednodušší instalaci podlahy. Podložky pod laminátové podlahy mají celkovou tlouštku zpravidla okolo 2 mm, je tedy potřeba počítat s tím, že podlaha spolu s podložkou bude mít celkovou tloušťku okolo 10 mm. Toto je velmi důležité si uvědomit ještě před instalací, aby nevznikl problém např. u dveří a podobně.

Jak vybrat vhodnou podlahu pro váš byt: 2.díl: Vinylové dílce a plovoucí podlahy
Mohlo by Vás zajímat:

Jak vybrat vhodnou podlahu pro váš byt: 2.díl: Vinylové dílce a plovoucí podlahy

„V současné době je v prodeji mnoho značek, mnoho typů, s velkým cenovým rozptylem. Z naší praxe můžeme doporučit cenově výhodné a kvalitní podlahy od renomovaného německého výrobce EGGER. Ceny kolekce FLOORCLIC se pohybují od cca 250,- Kč/m2 až do cca 500,- Kč/m2,“ říká odborník Jan Kalina z e-shopu Podlahylevne.eu.

Laminátové plovoucí podlahy z kolekce EGGER FLOORCLIC splňují svými parametry nadstandardní nároky na užitné vlastnosti laminátových podlah v domácnosti i v zatěžovaných komerčních objektech. Pro svůj atraktivní vzhled jsou podlahy EGGER FLOORCLIC velmi oblíbené mezi spotřebiteli i profesionály, kteří upřednostňují spolehlivé laminátové podlahy jednoduché na instalaci i údržbu.

Cenově nejatraktivnější jsou typy SOLUTION 31 v tloušťce 7 mm a UNIVERSAL 31 v tloušťce 8 mm. Typ UNIVERSAL 31 4V a STRONG 32 4V se vyznačuji 4strannou V-spárou, která ještě více umocňuje dojem přírodní struktury dřeva. Typ STRONG 32 4V navíc vyniká celkovou tloušťkou 11 mm.

Výhody laminátových plovoucích podlah:

Rychlá pokládka plovoucím způsobem na rovný, suchý a pevný podklad

Poškozená lamela se může vyměnit

Podlahu je možné kdykoliv rozebrat

Snadná údržba, postačí podlahy zametat nebo vysát a občas setřít vlhkým hadrem

Nenanášejí se na ně žádná leštidla a vosky, povrch je už ve výrobě opatřen ochrannou vrstvou

Dobře odolávají vzniku skvrn

Široký výběr dekorů

Jedná se z velké části o přírodní materiál (dřevo)

Nevýhody laminátových plovoucích podlah:

Z velké části jsou vyrobeny ze dřeva, proto nesnesou velkou vlhkost

Při polití vodou doporučujeme co nejdříve setřít

Relativně nízký kročejový útlum

Studený pocit při chůzi bosou nohou

Podlaha je cca 1 cm tlustá, má tedy vyšší tepelný odpor než např. PVC

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články