Fit a krásnáTestováníSoutěže

Jaká garážová vrata jsou dnes k dostání?

Jaká garážová vrata jsou dnes k dostání?
Zdroj: Univers Tech
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Zavzpomínejte si na 80. léta 20. století, kdy na silnicích nebylo tolik motorových vozidel jako dnes, a tak se příliš neřešily ani garážové prostory. Trend se ale během let obrátil – v současnosti jednu domácnost připadají mnohdy až tři vozidla. Zároveň je nedostatek parkovacích míst, a to zejména na sídlištích. Patříte-li mezi klikaře, kteří vlastní, zřejmě řešíte garážová vrata. Doby, kdy byla dostupná pouze velká dvoukřídlá dřevěná vrata, jsou naštěstí dávno pryč. Trh je mnohem rozmanitější!

Petra Járková 5. listopadu 2018

U garáže byste měli dbát nejen na prostornost, ale také na bezpečnost. Pokud si pořídíte drahý automobil, zřejmě nechcete, aby vám z garáže přes noc zmizl. Stejně tak, jestli do garáže uschováváte různé zahradní nástroje, jako jsou sekačka, zahradní traktůrek a podobně. Bezpečnost zvýšíte garážovými vraty. Jakmile do vyhledávače zadáte „garážová vrata Praha“ anebo „sekční garážová vrata Plzeň“, nabídne se vám hned několik variant s různým systémem fungování.

Při výběru garážových vrat byste se měli zaměřit na několik důležitých parametrů, jako jsou izolace, materiál a v neposlední řadě také vzhled. Design garážových vrat by měl ladit s exteriérem rodinného domu, ideálně by měla být ve stejném dekoru jako rámy oken a hlavní dveře.

Profesionál na garážová vrata

Jak správně garážová vrata vybrat? Samozřejmě není nic jednoduššího než se poradit s odborníkem. Jedním je společnost Univers Tech, která má pobočky v několika městech – Praha, Hradec Králové, Plzeň, České Budějovice, Ústí nad Labem a Kladno. Zajišťuje nejen výrobu garážových vrat, ale také kompletní montáž.

Garážová vrata se mohou stát elegantním doplňkem exteriéru, a to především díky tomu, že Univers Tech nabízí nepřeberné množství barevných odstínů, různých typů kování, ba dokonce i imitací dřeva.

Úklid v garážích před zimou: Baterie z aku nářadí i elektrokola musejí být v teple
Mohlo by Vás zajímat:

Úklid v garážích před zimou: Baterie z aku nářadí i elektrokola musejí být v teple

Jaká existují garážová vrata?

Sekční garážová vrata

První možností jsou sekční garážová vrata, která jsou současně i nejpopulárnější a nejžádanější. Samotný název napovídá, že se skládají ze sekcí, jež za pomocí pružin zajíždějí po kolejnicích pod strop garáže. Sekční garážová vrata se vyznačují perfektními tepelně-izolačními vlastnostmi. Dokonce, pokud budete chtít, součástí těchto vrat mohou být také vstupní dveře. Výsledek tedy záleží pouze na vašich požadavcích a preferencích.

Posuvná garážová vrata

Posuvná garážová vrata fungují na podobném principu jako předchozí alternativa, ale s tím rozdílem, že svislé panely se zajíždí podél vnitřní stěny garáže. Jestliže tedy potřebujete otevřít vrata jen trochu, žádný problém. Abyste zajeli například s kočárkem do garáže, nepotřebujete je otevírat celá, a tím pádem jsou panely méně namáhány. Samozřejmostí jsou také dobré tepelně-izolační vlastnosti.

Rolovací garážová vrata

Závěrem jsou k dostání rolovací garážová vrata, jež nachází uplatnění v garážích, kde není místo nazbyt ani pod stropem, ani podél stěn. Jednotlivé sekce se rolují do pouzdra nad otvorem garáže.

Všechny výše uvedené modely se dají otevírat a zavírat buď manuálně, což je levnější možnost, nebo elektrickým pohonem. Výhodou druhé volby je ta, že nemusíte vystupovat z auta, abyste dveře otevřeli. Pouze zmáčknete tlačítko na ovladači a do garáže zajedete.

Společnost Univers Tech má v nabídce všechna výše uvedená garážová vrata, a tak si můžete vybrat takové řešení, které bude vyhovovat na míru vaší garáži. Profesionál se neobrací zády ani zákazníkům, již potřebují průmyslová vrata, brány či závory. Požádejte si o podrobnou kalkulaci, abyste si udělali představu, na kolik vás vrata vyjdou.

Komerční prezentace

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články