Fit a krásnátestovánísoutěže

Krmítko pro ptáčky: Zábava lepší než televize

Zdroj:unsplash.com

+ 7 fotek+ 8 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Ačkoliv zima podle kalendáře začíná až 21. prosince, první mrazíky už dorazily. Šály obtěžkaly naše věšáky, stejně tak jako jsme obuli teplejší boty. Kdo se ale zahřát nemůže a cukroví si nejspíš také neupeče, jsou opeřenci na vaší zahradě.

Barbara Lorenzová 21. listopadu 2018

Období Vánoc samo o sobě vyzývá k solidaritě a lásce. Své celoroční hříchy můžete zčásti vykoupit tím, že se slitujete nad mrznoucími ptáčky, kteří s prvním sněhem budou marně pátrat po něčem k snědku. Navíc, pokud krmítko umístíte dostatečně blízko, budete se i vy moci kochat pohledem na čirou ptačí radost a naskytne se vám výhled na mnohdy zajímavější scenérii, než kdybyste seděli na gauči a koukali se na televizní reklamy.

V důsledku tuhé zimy ročně zahynou tisíce okřídlenců. Krmítkem mnohým z nich dost možná zachráníte život.

Jestliže jste kutilové a máte čas i náladu, krmítko si můžete vyrobit sami. Nejedná se o nijak obzvláště složitý proces, stačí si vyhradit jedno odpoledne a nemít úplně levé ruce. Pokud se bojíte, že byste si při zhotovování domečku pro ptáky nejspíš uřízli prst, není nic snadnějšího než se vydat do jednoho z mnoha hobbymarketů, kde budete jistě konfrontováni s velkým výběrem. Krmítko můžete pořídit i na internetu během pár kliků.

Thumbnail # Pět detektivek, ze kterých vás zamrazí tak, že ani krb nepomůže
Mohlo by Vás zajímat:

Pět detektivek, ze kterých vás zamrazí tak, že ani krb nepomůže

Při zhotovování by z krmítka neměly trčet žádné hřebíky, nemělo by mít ostré hrany, aby se o ně ptáci neporanili, a plocha, krytá stříškou, by měla být alespoň 30×30 cm. Budku umístěte dostatečně vysoko, aby ptákům nehrozilo nebezpečí v podobě potulujících se koček a kun.

A co ptáčkům naservírovat? Máte mnoho možností – od slunečnicových semínek, kousků ovoce, zeleniny přes drcená jádra ořechů až po lůj. Pokud budete chtít dát do krmítka zbytky z vašeho stolu, vyvarujte se však solených věcí, výrazného koření nebo uzenin.

V naší galerii naleznete různé druhy krmítek, kterými můžete svou zahrádku nebo parapet ozdobit.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu