Vycpaná zvířata i neonově růžová koupelna. Podívejte se, jak bydlí slavná módní návrhářka Emma Hill

Vycpaná zvířata i neonově růžová koupelna. Podívejte se, jak bydlí slavná módní návrhářka Emma Hill

Přátelé ani paparazzi zjišťovat adresu jejího domova nemusí, pokud ji budou chtít vyhledat. Poznávací znamení – ostře růžová a dvě velké oči. Právě tak vypadají vchodové dveře do londýnského domu renomované módní návrhářky Emmy Hill. I za nimi ale šéfka nové módní značky Hill & Friends a držitelka Řádu britského impéria schovává velkolepý svět plný vtipu, nápadů a překvapení.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová07. 12. 2015 08:34

Kromě křiklavých dveří na sebe strhnou pozornost obří plastoví skřítci a hlavně neonově růžová koupelna.

„Úplně odráží lásku k práci. Navrhla jsem ji já a s realizací se obrátila na firmu Pantone. Bůh jí žehnej, byla naprosto skvělá,“ nešetří superlativy Hill. Dobře ví proč – výmalba extravagantní barvou stála dělníky mnoho úsilí. „Trvalo to věčnost. Museli to sprejovat asi desetkrát, aby dostali neonově růžovou. Všichni ti urostlí muži pak byli od toho sprejování růžoví od hlavy až k patě,“ směje se návrhářka.

Telegraph.co.uk

Vycpaná zvířata i třpytivý leopard

Při prohlídce domu člověk snadno nabyde pocitu, že bývalá kormidelnice módního domu Mulberry plánovala designem šokovat. Po vstupu smajlíkovými vchodovými dveřmi se návštěvník napojí bílou „stezku“, která vede přes jídelnu a otevřenou kuchyň až do formálně laděného obýváku. Za prahem salonku se zase ocitne v černé říši starožitností, vycpaných zvířat a více či méně okázalých obrazů. Co ale udeří do očí nejvíc, je reprodukce obrazu z věhlasné britské galerie Tate. Hill jej umístila hned vedle snímků Davida Hockneyho a fotografií jejího syna Hudsona s Davidem Beckhamem.

Telegraph.co.uk

„Interiér je pro mě velmi osobním zrcadlem, ve kterém je zarámováno mnoho suvenýrů,“ vysvětluje Hill. Odkazuje tím na polaroidy z doby, kdy pracovala v New Yorku, kolekci sněhových koulí, gigantického třpytivého leoparda z výlohy obchodu Mulberry nebo matčiny sítotisky z 60. let. Všechny zmíněné předměty prošly jemným sítem – pro harampádí není místo v domě návrhářky místo.

Telegraph.co.uk

S pečením koláčů je amen

Další šok přichystala Emma Hill hostům ve svém pokoji a koupelně v prvním patře. Na rozdíl od výstředního zbytku domu dýchají obě místnosti nesmírným klidem, takže se může zdát, jako kdyby je někomu pronajímala. Svou podobu ale dostaly z čistě praktických důvodů. Tlumený design v ložnici zvolila návrhářka proto, že má problém s usínáním. A odpočine si i v koupelně. „Jsem neustále v pohybu, takže mám koupelnu, která mě přinutí se zklidnit,“ vysvětluje umírněnost místnosti Hill.

Telegraph.co.uk

Zapomněli jsme na kuchyň? Ale kdeže – ponechali jsme ji na závěr, protože dnes už slouží spíš svou estetickou funkcí než praktickou. A to se v ní ještě před pár měsíci pekl jeden koláč za druhým. Po opuštění značky Mulberry totiž Emma Hill strávila celých 18 měsíců odpočinkem. Se založením nové značky se ale znovu vrátila do kůže kreativce a byznysmenky. Právě v této roli zažila své „zlaté časy“. A to se pak na rozpálenou troubu zapomene snadno.

Telegraph.co.uk

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Související články

Další články