10 cestovních aplikací, s nimiž vás za hranicemi nic nepřekvapí

Kam na nejlepší party? Kdo za co platil? Stáhněte si tyto aplikace a buďte v obraze!
Zdroj: Vmob.com

Kolik stojí kabelka v přepočtu na koruny? Jaká je aktuální dopravní situace ve městě a na letišti? Jak dlouho se slunit bez rizika podle typu pleti? Deník The Guardian vybral 10 nejšikovnějších cestovních aplikací pro pohodáře.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová02. 02. 2018 18:27

Citymapper

TheGuardian.com

Pokud jste si doteď mysleli, že nejlepším plánovačem cesty je Google Maps, mysleli jste špatně. Aplikace Citymapper nabízí podrobnější informace k trasám. Díky ní budete zároveň okamžitě vědět, jestli se ještě na chvilku schovat v kavárně, protože se váš dopravní prostředek zpozdil, nebo kvůli přerušení dopravy nepřijede vůbec. Citymapper zobrazí i městské cyklotrasy. A dokonce vám prozradí, jak dlouho potrvá cesta raketovým batohem. Nic užitečného, ale uživatele pobaví třeba ve chvíli, kdy v chumelenici čeká na spoj. Aplikace je dostupná ve 30 zemích světa. A je zdarma.

Dostupné pro mobily s iOS a Androidem, ke stažení na Citymapper.com.

***

Duolingo

TheGuardian.com

I když jedete do Vietnamu, není od věci načerpat alespoň základní fráze v tamním rodném jazyce. Co když si budete potřebovat nutně odskočit? Po zdržování v tuto chvíli rozhodně toužit nebudete…

Jazykovou aplikaci Duolingo využívá více než 70 milionů lidí z celého světa. Není divu – je zdarma a poskytne balík základních jazykových dovedností od gramatiky po slovní zásobu. Potěší i hezký design a hravé provedení. Při dobývání jednotlivých úrovní se uživatel jen stěží ubrání dětskému zápalu pro výhru. A získávání bodů se pro něj stane novou závislostí.

Dostupné pro mobily s iOS a Androidem, ke stažení na Duolingo.com.

***

XE Currency

TheGuardian.com

Na kolik vás vyjde kabelka nejen ve Spojených státech v přepočtu na české koruny? Bezplatná aplikace XE Currency vám to řekne okamžitě. Dokáže totiž převést jakoukoliv měnu na světě.

Od spuštění si ji stáhlo přes 20 milionů lidí a dá se odhadovat, že je mezi nimi hodně byznysmenů. Kromě základní funkce přepočítávání měn totiž XE Currency zobrazí i kurz drahých kovů nebo historii žebříčků měn. A spuštění v offline režimu ocení snad všichni.

Dostupné pro mobily s iOS a Androidem, ke stažení na Xe.com.

***

Tripit

TheGuardian.com

Tato bezplatná aplikace vám ušetří dlouhé minuty, které spolkne prohrabávání batohu a hledání potvrzujících dokumentů. Stačí do ní přeposlat e-maily potvrzující lety, ubytování či pronajaté dopravní prostředky. O nic se pak už nemusíte starat. Nezapomeňte však sdílet své nadšení z výletu! V Tripitu na to najdete speciální tlačítko.

Dostupné pro mobily s iOS a Androidem, ke stažení na Tripit.com.

***

Splittr

TheGuardian.com

Kdo platil co? Nenechte si zážitek z hromadné cesty pokazit následnými dohady při rozdělování účtenek. Najměte si Splittr, vašeho osobního účetního do kapsy. Bude vás to stát jen pár minut, padesát korun a nula rozezlených kamarádů. Milou funkcí je integrovaný převodník měn, který šetří čas třeba při cestě kolem světa.

Dostupné pro mobily s iOS, ke stažení na Splittrapp.com.

***

App in the Air

TheGuardian.com

Nelítejte v tom, stáhněte si zdarma aplikace App in the Air! Ta vám dá balíček ucelených informací ohledně pokrytí letů a letišť. Neztratíte tak přehled o časech odbavení, nástupu na palubu, startu let i přistávání. Ani když nemáte na dosah internet.

Dostupné pro mobily s iOS a Androidem, ke stažení na Appintheair.mobi.

***

Google Translate

TheGuardian.com

Překlady Google Translate do češtiny někdy navozují dojem, že na nich pracoval rodilý Nečech. To poznal každý, kdo tuto googlovskou službu alespoň jednou použil. Co ale mnozí odpůrci této aplikace netuší, že vám za chvilku přeloží text, na který zamíříte fotoaparátem. Díky rychlosti překladu odpustíte Google Translate snad i jeho neohrabané jazykové dovednosti.

Dostupné pro mobily s iOS a Androidem.

***

LiveTrekker

TheGuardian.com

Bezplatný LiveTrekker za vás naplní cestovní deník, abyste mohli nerušeně souznít s prostředím kolem vás. Sleduje vás, kamkoliv se vydáte, a trasu zaznamenává do interaktivní mapy. Připojit můžete obrázky, video, zvukovou stopu i text a multimediální deník pak sdílet s přáteli. Pro detailisty vývojáři přidali ještě údaje o rychlosti pohybu a nadmořské výšce.

Dostupné pro mobily s iOS a Androidem, ke stažení na Livetrekker.com.

***

Wolfram Sun Exposure

TheGuardian.com

Odteď už můžete klidně usnout na sluníčku, aniž byste vyfasovali račí kabátek. Díky této aplikaci totiž budete vědět, na kdy si nastavit budíka. Wolfram Sun Exposure vám prozradí, jak dlouho můžete setrvat na sluníčku s ohledem na denní dobu, typ pleti, místo výskytu a sílu opalovacích prostředků. Vybaví vás rovněž informacemi o UV záření. Za 30 korun zdravá pokožka stojí, co říkáte?

Dostupné pro mobily s iOS, ke stažení na iTunes.com.

***

Time Out

TheGuardian.com

Jak strávit den za hranicemi? Time Out poradí. Tato aplikace doporučí nejlepší bary, restaurace, atrakce i události v městech jako Edinburgh, Singapur či Amsterdam. A usnadní rezervaci vstupenek na koncerty či stolu v restauraci. Tento pomocník vám bude sloužit za hubičku.

Dostupné pro mobily s iOS a Androidem, ke stažení na iTunes.com.

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Související články

Další články