Cestovat sama? Ten nejlepší způsob, jak poznat místní kulturu. 3 weby, na kterých si najdete průvodce na míru!

Cestování vlakem může být zábava.
Zdroj: HuffingtonPost.com

Budování kariéry většinou stojí hodně času. I toho, který je určen k odpočinku. Nejen proto mají spousty přátel problém najít pár dní na společnou dovolenou. Sólo cestování se ale nebojte. Je na vzestupu a má jednu nespornou výhodu – nemusíte na nikoho brát ohled. Tyto 3 weby vám doporučí toho nejlepšího průvodce městem z řad místních!

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová29. 03. 2016 13:24

Pokud se vám rostoucí popularita cestování o samotě nezdá, přihazujeme čísla. Podle Visa Global Travel Intentions Study zvolilo v roce 2015 dobrodružství na vlastní pěst bezmála 37 % lidí, což je o celých 20 % více než v roce 2013. Kromě toho loni odcestovalo do zámoří na dovolenou bez parťáka 24 % lidí. V roce 2013 to bylo jen 15 %.

Global Greeter Network

Cestujete, jak se říká, nadoraz, takže nemáte bankovky nazbyt? Nemusíte hned bloudit ulicemi neznámého města sami. Global Greeter Network je celosvětovou organizací, která spojuje návštěvníky s místními, co touží ukázat turistovi krásy svého bydliště „zevnitř“.

V současné době jsou v tomto programu zařazeny stovky míst, včetně New Yorku, Chicaga, Tokia, Buenos Aires, Naples nebo Haify.

Tento způsob probádání města se může zdát super. Ale jen do té doby, než zjistíte, že váš průvodce netuší, kolem jakého architektonického skvostu zrovna procházíte, nebo proč je ten či onen most tak populární.

Berte v potaz, že vás městem provází smrtelník, který může vnímat krásy a důležitosti města jinak než vy. Zatímco vás zajímá architektura, váš průvodce může mít prozkoumané parky do posledního křoviska. Ujasněte si toto s průvodcem předem.

Tours by Locals

Na internetu najdete celou řadu webů a fór zaměřených na vedenou prohlídku města. Mnoho z nich je ovšem odpadního charakteru – informace jsou nepraktické, tipy někdy až příliš ulítlé, kvalita fotografií tristní a o pravopisných chybách nemluvě.

HuffingtonPost.com

Tours by Locals je ale vyhlášený server s několikanásobnou zárukou. Jednak jeho průvodci podstupují referenční kontroly přes Thomson Reuters World-Check, jednak se můžete při výběru rozhodnout dle recenzí od zkušených lidí a komunikovat s nimi. To jsou věci k nezaplacení, které u konkurenčních serverů nenajdete.

Tato služba se již usadila ve více než 130 destinacích a nabízí průvodce, které se přizpůsobí vašemu tempu i požadavků. Snad jedinou nevýhodou je trochu nepřehledný vzhled webových stránek. Pokud se ale budete držet našich instrukcí, budete nadšeni. Klikněte na odkaz „find a guide“ („najít průvodce“), vyberte místo, region, město a nakonec svého obeznalého parťáka ve městě.

PS: Buďte pozorní při kontrole cen. Někteří průvodci na Tours by Locals si účtují poplatek za jednoho člověka, jiní za jednu prohlídku. Pokud v nabídce nenajdete možnost pro jednočlennou exkurzi, napište svému průvodci zprávu a domluvte se.

Vayable

Jeden z nejzajímavějších a nejpřizpůsobivějších serverů nabízejících sólo prohlídku města! Přes tento web se můžete třeba vypravit na kulinářský třídenní pěší průzkum Chinatownů v newyorské části Queens. Neminou vás speciality čínské ostrovní provincie Chaj-nan, sečuánské kuře, jehněčí kebab podle kuchyně čínské provincie Sin-ťiang nebo korejské národní jídlo kimchi. To vše za 2 000 korun, speciality a nápoje v ceně!

TheGastronome.com

Webové stránky Vayable jsou navíc přehledné, uživatelsky přívětivé a veselé. A snímky průvodců kvalitní. Kromě toho je každý průvodce opředen řadou uživatelských recenzí a už na svém „profilu“ poskytne řadu cenných informací. Podobných, jaké uvádí hostitelé na webu Airbnb.

A když se průvodce, na internetu vychvalující sám sebe až do nebes, ve smluvený čas neukáže, nemusíte se stresovat. Vayable garantuje vrácení peněz v případě nedodržení podmínek.

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Související články

Další články