KVÍZ: Poznáte známý český hrad? Proslavila ho i mrazivá kletba

KVÍZ: Poznáte známý český hrad? Proslavila ho i mrazivá kletba
Zdroj: Pixabay.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Patří k nejslavnějším památkám Česka, zná ho celý svět - zahraniční turisté ho najdou v každém prospektu o naší zemi. Jednoho z nejnebezpečnějších mužů světa tu stihlo prokletí, byl zde natočen i jeden legendární film. Už tušíte, o jakou stavbu se jedná?

Jana Jánská
Jana Jánská 5. února 2021

Potřebujete ještě nějaké indicie? Dobře, zkusíme vám nápovědu ještě trochu více rozšířit. Tak předně: Jedná se reprezentační sídlo českého panovníka, na kterého jsme dodnes právem pyšní. Dokonce ho řadíme k „největším Čechům“.

  • Mohutné zdi a po zuby ozbrojená ostraha zde hlídala poklad, který můžeme vidět na vlastní oči jen párkrát za život. A právě s těmito vzácnostmi je spojená jedna z nejslavnějších kleteb naší země. Podle pověstí na ni dojela i jedna z nejhorších nacistických bestií.
  • Stavitel hradu, francouzský architekt Matyáš z Arrasu, se podepsal i pod další významnou historickou stavbu česku – katedrálu sv. Víta v Praze.
  • O hradním skvostu z našeho kvízu pojednává i úspěšná filmová komedie, ve které si zahráli dva slavní herečtí partneři, jejichž vztah byl krásný i bouřlivý zároveň.

ŘEŠENÍ KVÍZU:

Už tušíte? Správnost odpovědi si můžete zkontrolovat zde: KVÍZ: Poznáte známý český hrad? Proslavila ho i mrazivá kletba (ŘEŠENÍ)

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články