Léto zdaleka není u konce. Pronajměte si karavan na dovolenou, je to snadné.

Léto zdaleka není u konce. Pronajměte si karavan na dovolenou, je to snadné.
Zdroj: Campiri

Zvažujete, zda se toto léto vydat do Řecka, Chorvatska nebo Itálie? A co v rámci vaší dovolené poznat víc než jednu z lákavých destinací? Tuto svobodu volby získáte díky karavanu, který se stává čím dál tím oblíbenější formou cestování. Máte chuť zařadit jedničku a vyjet za novým dobrodružstvím? Poradíme vám, proč je lepší si místo pořízení obytného auta vůz nejprve vyzkoušet v rámci pronájmu. A to klidně ještě teď v létě!

Redaktor
Redaktor 21. 07. 2022 15:25

Nekupujete zajíce v pytli

Nejen pro začátečníky může být výběr obytného auta pěkný oříšek – zejména rozhodnete-li se ho pořídit, aniž byste v něm strávili byť jen jednu noc. Velkou výhodou pronájmu obytňáku oproti jeho pořízení přitom je, že si můžete pokaždé vybrat jiný vůz přesně na míru vašemu dobrodružství v rámci výletu nebo dovolené. Ke klíčovým faktorům pro výběr patří počet cestujících, kteří budou v karavanu spát, účel cesty, charakter trasy a místa, kde se chystáte nocovat. Dvojice si většinou vystačí s obytnými dodávkami nebo vestavbami typu Mercedes-Benz Marco Polo, Volkswagen California, Clever Vans nebo Adria Twin. Pro rodiny s dětmi už se hodí spíše prostornější vozy s plným sociálním zázemím jako Adria Matrix.

Digitální platforma Campiri na pronájem obytných aut z půjčoven i od soukromých majitelů jich má momentálně ve svém portfoliu více než šest set. „Vozy do nabídky přibývají zejména z řad přímých majitelů obytných vozů, ale i z půjčoven či pořizováním našich vlastních obytných vozů. Momentálně u nás najdete 640 aut. Každý měsíc se však naše nabídka rozrůstá o dalších zhruba padesát. Proto máme i v srpnu a v září dostatek volných termínů, ve kterých si auto snadno rezervujete jak na prodloužený víkend, tak i na delší dovolenou,” vysvětluje Lukáš Janoušek, zakladatel a CEO Campiri.

Ušetříte. A to významně!

Koupě obytného auta může být dobrým rozhodnutím, pokud v něm chcete trávit podstatnou část vašeho volného nebo pracovního času. Ceny přívěsů začínají na 300 tisících korun, obytné vozy přesahují hranici 1,2 milionu, přičemž ty nejmodernější jdou hladce přes 2 miliony. Ani samotný provoz není levnou záležitostí. Počítat musíte s pojištěním, povinným ručením, standardními náklady na údržbu, ale také parkováním či zazimováním.

Pokud se tedy vidíte spíše jako cestovatel a plánujete v karavanu strávit dvě až čtyři dovolené ročně, bohatě si vystačíte s pronájmem. Půjčení vozu se pohybuje průměrně mezi dvěma až čtyřmi tisíci korun za den v závislosti na typu a velikosti vozu či sezóně. Kromě toho zaplatíte i vratnou kauci. Ta činí zpravidla 30 tisíc korun.

Je to stejně snadné jako v případě rezervace hotelu

Stejně jako můžete na portálech s hotely filtrovat podle termínu, počtu osob i cílové destinace, nabízí tuto možnost také stránky s karavany. A nejpropracovanější filtraci včetně největší nabídky vozů v Česku s detailním popisem výbavy aut a možností on-line rezervace i platby najdete na platformě Campiri.com.

Rezervace přitom u Campiri probíhá v pěti jednoduchých krocích. „Najdete-li na Campiri.com v daném termínu svého favorita, můžete si jej okamžitě zarezervovat zaplacením zálohy. Teprve tak je rezervace oficiálně potvrzena. Pokud není vhodný karavan možné zabookovat on-line, odešlete poptávku a my uděláme maximum pro to, abychom vám jej pomohli zajistit, případně doporučíme stejný v odlišném termínu nebo podobný karavan, který je dostupný. Máte jakékoliv další dotazy na naše specialisty? V tom případě stačí využít naši zákaznickou linku, která je vám k dispozici sedm dní v týdnu,” upřesňuje podmínky pronájmu Janoušek.

Víte, do čeho jdete

Pokud už máte v plánu si karavan nebo obytku pronajmout, vždy si přečtěte hodnocení daného zprostředkovatele. Ty vám totiž napoví, jak byli se službou spokojení lidé před vámi. Často přitom v referencích objevíte i užitečné informace a rady na cestu. Právě platforma Campiri.com se může pochlubit Google hodnocením 4,9 hvězdiček s více než stovkou kladných recenzí.

Pokud navíc hledáte inspiraci, od nejlepších destinací přes místa na parkování až po rady, jak cestovat s dětmi, nahlédněte do facebookové skupiny Spaní v autě, nebo Cestujeme udržitelně s Campiri. Případně navštivte Campiri blog s desítkami aktuálních článků a užitečnými tipy na cestu.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články