Revoluční způsob, jak se sbalit do jednoho kufru. Podívejte se!

Nedopnutý kufr bude minulostí. Stačí si osvojit několik triků.
Zdroj: RD.com

Asi tu situaci znáte – na posteli štosy oblečení a uprostřed nich jeden skromný kufr. Tušíte správně, že toto zřejmě nebude fungovat. Jiskřička naděje tu ale je. Server Mashable nás naučil, jak si efektivně zabalit na cesty. A ještě si sebou přivézt suvenýr.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová29. 01. 2018 13:35

Principy jsou dva – v závislosti na tom, zda jste žena nebo muž. Zlepšovák v oblasti balení na cesty testovala redakce na kufru s rozměry 56 cm × 36 cm × 23 cm.

Manuál pro muže

Jak tam proboha nasoukat ty košile?

Rozhodně ne tak, že je složíte jako obvykle a ještě je přežehlíte. Ubrali byste si tím prostor. A zapotili se nad zcela bezvýznamnou činností.

Pro co největší úsporu místa ale budete muset, pánové, udělat jednu věc, která vám po chuti úplně asi nebude – sepsat si předem seznam. Jedině tak se sbalíte na první pokus. Hotovo? Teď už to bude hračka.

Rychlý návod pro muže, jak si efektivně sbalit kufr

1.  Oblečte si na sebe největší kusy oblečení.

2. Otevřete kufr a umístěte do něj boty tak, že se podrážky budou dotýkat vnitřních stran zavazadla.

3. Začněte vytvářet ranec. Přeložte kalhoty napůl a vložte je do kufru tak, aby nohavice vyčuhovaly ze zavazadla ven. Pokud si jich povezete víc, rozmístěte je tak, aby nohavice přesahovaly střídavě všechny čtyři hrany kufru.

4. Jdeme na svršky. U triček a košil postupujte obdobně jako u kalhot. Přeložte rukávy směrem dovnitř a umístěte prádlo do kufru, aby dolní poloviny svršků vykukovaly ven.

Youtube.com

5. Drobnosti uložte doprostřed kufru na oblečení a to začněte od svrchních vrstev překládat směrem dovnitř. Ranec je hotový. Díky němu převezete „měkkouše“ bez pomačkání a rizika, že se otevřou „čelisti“ zavazadla.

6. Navrch už jen položte tekuté přípravky a elektroniku. Pokud cestujete do USA, nezapomeňte zkontrolovat, zda se vejdete do měřítek pravidla 3-1-1. Americký Úřad pro bezpečnost v dopravě povoluje cestovat pouze se 100mililitrovými lahvemi (tedy 3,4 unce, odsud trojka v názvu pravidla), přičemž všechny se musí vejít do litrové tašky. A to vše maximálně do jednoho zavazadla. Pro rychlou bezpečnostní prohlídku tedy ponechte elektroniku a nádoby s kapalinami nahoře.

7. Nezapomeňte přihodit tašku. Špinavé oblečení nebo suvenýry si v ní jistě najdou svoje místo.

Manuál pro ženy

Pekařky rolád se sbalí raz dva!

Zapomeňte na vyžehlené šaty na den i na večer a srovnané do komínků. Zapomeňte také na to, že si povezete oboje. Jinak práh domu směrem ven nepřekročíte.

Raději se předtím zamyslete, zda ty neformální nepůjde pozvednout o třídu výš pomocí luxusního šperku. Díky kombinovatelnému základu cestovního šatníku o několika kusech budete v destinacích okouzlovat různými styly. A hlavně zavřete kufr. Připraveny?

Rychlý návod pro ženy, jak si efektivně sbalit kufr

1. Pokud jste někdy pekly roládu, budete to mít snazší. Jádro pudla totiž spočívá v rolování. Ale pěkně popořádku. Sepište si seznam a oblečte se do nejobjemnějšího oblečení.

2.  Přeložte trika a košile vertikálně napůl, navršte je na sebe, srolujte a vložte do kufru ke straně.

3. Totéž udělejte s šaty, kalhotami a ponožkami.

Youtube.com

4. Boty umístěte do vaku. Ten pak můžete využít na již nepoužitelné oblečení.

5. Zmiňovali jsme to už v mužském tutoriálu – nezapomeňte na pravidlo 3-1-1, kterým se musíte řídit, pokud se chystáte do Ameriky: kapaliny maximálně ve 100mililitrových lahvičkách, ty v litrové tašce a s sebou nanejvýš jedno zavazadlo. Nemine vás bezpečnostní kontrola, dejte proto tekutiny a elektroniku navrch a nenechte se zdržovat.

6. A nakonec pro vás máme radu nad zlato – ponechte si v kufru trochu místa. Neberte to jako provokaci, jen… jak si jinak z dovolené přivezete suvenýr?

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Související články

Další články