Zaměstnanci letišť prozradili 3 skvělé triky, které vám ulehčí cestování letadlem

25. srpna 2016
Joshua Lot/Businessinsider.com
Joshua Lot/Businessinsider.com

Často létáte? Pak vám jistě přijdou vhod tři báječné „letištní hacky“, které vám vaše cesty neuvěřitelně usnadní.

To, že následující triky mají potenciál ušetřit nemálo času i peněz, potvrdili i samotní zaměstnanci letišť. Jestli se vám tedy naskytne příležitost, rozhodně neváhejte a vyzkoušejte je!

Trik č. 1 – přeprava zavazadel. Snažte se najít takový zavazadlový vozík, který stojí volně, a nemusíte tudíž za jeho vypůjčení platit. Pokud v něm už nějaká mince je, tak na jeho použití dokonce ještě vyděláte.

Trik č. 2 – ztráty a nálezy. Potřebujete-li naléhavě třeba nabíječku na mobil, zkuste nejprve vyrazit do ztrát a nálezů a zeptat se tam. Všechny věci zde na své právoplatné majitele čekají 90 dní a po uplynutí této lhůty si je může odnést kdokoliv jiný.  Třeba budete mít kliku!

Trik č. 3 – řešení zrušených či přebookovaných letů. Noční můra snad každého cestovatele, přestože nemusí být proč. Místo čekání v nekonečných frontách zavolejte na zákaznickou linku svých aerolinek (800). Jejich telefonní operátor totiž může udělat totéž, co agent u brány. Úplně nejefektivnější je stoupnout si do fronty a současně vytočit číslo – buď jako prvního seženete operátora, nebo agenta.

Zdroj: MyDomaine, Business Insider

Zavří­t reklamu