Co nás čeká v září 2023, měsíci kovového kohouta? Pracovní nápor pomůže zvládnout švédský lagom, do šatníku vpusťte barvy babího léta

Čínský horoskop 2023: Co nás čeká v září, měsíci kovového kohouta? Nenechte se převálcovat pracovními dny, inspiraci hledejte v přírodě
Zdroj: Unsplash

Je tu září, podle čínského horoskopu měsíc kovového kohouta. Co v něm můžeme očekávat a na co bychom se v souladu s feng shui měli zaměřit? Byť po prázdninách skočíme rovnýma nohama do plného pracovního nasazení, je žádoucí si udržet rovnováhu v životě. Inspirujte se Švédy i rytmem přírody a do svého šatníku nechte jako bonus vstoupit barvy babího léta.

Liběna Kubalíková
Liběna Kubalíková01. 09. 2023 14:00

Nastavte si vnitřní budík a dopřejte tělu i mysli pravidelnost ve stravě, péči, pohybu i odpočinku. Vítejte každé nové ráno. Je začátkem něčeho zcela nového, nejen dnešního dne. Díky tomu můžete v září projít vnitřní proměnou a jako bájný pták Fénix se znovuzrodit.

Duše a zdraví

Zařaďte do svého jídelníčku potraviny a vitaminy, které rozzáří vaše vlasy, posílí nehty a pokožku. Dopřejte svým rukám parafínové zábaly. Vlasům a pokožce hlavy zase jemnou masáž a přírodní regenerační masku. Přidejte do zářijové péče i lymfatické masáže prsou nebo ženské Mohendžodáro masáže. Jejichž cílem není jen uvolnit tělo, ale umožnit ženě se ponořit do sebe, do svého středu a srdce.

Zkuste se propojit s rytmem přírody, vstávat s vycházejícím sluncem a chodit spát se slepicemi. Rozumně pracujte s výdejem energie, kterou jste přes léto načerpali. Ať nevyhasnete dříve než spadne ze stromů první listí.

V září máte zářit, a tak se neste hrdě, s vypnutou hrudí, sebevědomě jako páv. Ještě se neoblékejte od hlavy po paty do černé. Inspirujte se barvami kohoutího peří a pestrostí babího léta. A dejte o sobě světu vědět minimálně úsměvem ve tváři.

Práce a finance

Tak jako kohout napomáhá slepicím zvýšit pohodu v hejnu, napomáhá i nadřízený k harmonické atmosféře na pracovišti. S agresivním kohoutem v kurníku slepice přestanou snášet vejce a v dusné atmosféře se nebude nikomu dobře pracovat. Jednoduše výsledky nebudou takové. Proto je důležité se včas ozvat a nenechat, aby vám jeden “kohout” otrávil třetinu dne.

V září je ideální doba pro obnovu firemních benefitů, zda reflektují potřeby a přání zaměstnanců. Je to i vhodný čas pro vyvážené nastavení pracovního a soukromého života.

Inspirací vám mohou být skandinávské národy a jejich přístup k životu. Například švédský přístup lagom - “všeho s mírou”, “ani málo, ani moc”, “přiměřeně”. Díky osobnímu nastavení si Švédové dokáží udržet život v rovnováze. Navíc si v pracovní době dělají s kolegy pravidelné přestávky na kávu tzv. fiky, při nichž společně popíjejí kávu, jedí sušenky a uvolněně konverzují o všem možném, jen ne o práci. Je to taková pravidelná regenerace těla a mysli.

Partnerské vztahy a domov

Kdo vládne vašemu domovu? Nemáte třeba na jednom smetišti dva kohouty? Unavení z práce si nemusíte ani všimnout, že otěže vzali do rukou vaše děti, tchyně nebo kocour. Nebo vládu převzali kupící se boty v předsíni, stohy papírů, novin a účtenek či přehršel pokojových kytek, které se přes léto rozrostly tak, že si nemůžete ani pořádně sednout na gauč. Jednou za čas je dobré ukázat, kdo je tady pánem, a nastolit řád.

Přeji vám rozzářené září!

Pohled na září 2023 připravila skrze intuitivní vnímání a feng shui životní a bytová poradkyně Liběna Kubalíková, která je autorkou blogu Být v pohodě.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články