Daniel (35): Přítelkyně je na každé dovolené posedlá toulavými kočkami. Kupuje jim konzervy a chodí je tajně krmit

Příběhy o lásce: Přítelkyně je na každé dovolené posedlá toulavými kočkami. Kupuje jim konzervy a chodí je tajně krmit
Zdroj: Freepik

Petra štve jeho přítelkyně, která tráví dovolenou v Řecku péčí o toulavé kočky. Posledně dokonce zaplatila vysokou částku na místní veterině. Delegát tohle prý ještě nezažil.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 25. 06. 2024 10:00

Edita (29) je citlivá duše a mám ji rád, na dovolené v Řecku jsem s ní byl však naposledy. Je schopná strávit veškerý čas péčí o pouliční kočky. Pravidelně jim kupuje jídlo a tentokrát jsme museli jet dokonce k veterináři.

V Řecku se přítelkyně starala o toulavé kočky

Když Edita navrhla cestu do Řecka, v první chvíli jsem se zaradoval. Jenže pak jsem si vzpomněl, co vyváděla minulý rok v Itálii. Možná bych jel raději do Rakouska k jezeru, moje přítelkyně je totiž posedlá toulavými zvířaty. Je to někdy docela ostuda.

Slíbila mi, že to nebude tak přehánět, ale hned po příjezdu se vrhla k několika zuboženým koťatům u hotelu. Nechápu, jak může na ta špinavá zvířata sahat. Nedovolil jsem jí vybalovat, dokud si nevydrhne ruce. Na večeři nastal problém, kolem našeho stolu se seběhlo asi pět koček.

Dokonce ani obsluha restaurace je nestíhala odhánět. Jako by ty kočky tušily, že je u stolu bláznivá ženská. Pak jsem ale zjistil, že jim Edita nenápadně pod stůl hází jídlo. Pozval jsem ji na drahou večeři a ona snědla sotva polovinu, to mě dostalo. Udělal jsem pak trochu scénu a přítelkyně se urazila.

Místo nákupu suvenýrů pořizovala konzervy

Během odpolední siesty mi Edita oznámila, že jde nakoupit dárky pro rodinu. Nechal jsem ji jít samotnou. Přehrabovat se v magnetech vyrobených v Číně mě vážně nebaví. Netušil jsem, že nakoupila dárky i pro kočičky. V pokoji jsem našel ukrytou igelitku plnou kočičích konzerv.

Nechtěl jsem kazit dovolenou, a tak jsem to prostě nekomentoval. Uprostřed noci mě vzbudilo klapnutí dveří, Edita se vydala ven. Sledoval jsem z terasy, jak krmí kočky u popelnic, v momentě se jich seběhlo snad dvacet.

Když jsem se jí ráno ptal, jestli nebyla venku, zapřela to. Uvědomil jsem si, že Editu nezměním a nemůžu jí ani zakázat starost o toulavá zvířata. Proč jí vysvětlovat, že jim pár dní krmení stejně nepomůže? Je fakt, že se třeba každý týden najde podobná bláznivá turistka. Jenže pak už to Edita fakt přehnala a moje trpělivost dostala zabrat.

Našla nemocnou kočku a zalarmovala celou cestovku

Vážně nemocnou kočku odtáhla až za delegátem a trvala na tom, aby ji odvezli na veterinu. Místo, abychom si užívali poslední den dovolené, trávili jsme ho v čekárně. Stálo to nemalé peníze a já zuřil, Edita ovšem plakala a já upřímně neměl sílu se s ní hádat.

Je fajn, že se kočka dostala z nejhoršího, nicméně já už přítelkyni na rovinu řekl, že s ní na dovolenou k moři nepojedu. Měla by si zařídit nějakou charitu, a když jí to tak baví, ať se tím zabývá s někým jiným.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články