Dětská hvězda Amerikánky Klára Kitto zazářila na Lvech v krásných šatech: Původně byly pro moji maminku

Dětská herečka Klára Kitto ve svých třinácti letech získala nominaci na Českého lva za roli ve filmu Amerikánka. V rozhovoru pro magazín Lifee.cz prozradila, podle čeho vybírala šaty na slavnostní ceremoniál, nebo jak její slávu prožívají spolužáci ve škole. Jaké jsou její herecké vzory? A jak psychicky zvládala natáčení v dětském domově? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 10. 03. 2025 05:00

Dětská herečka Klára Kitto (13) si rolí Emy ve filmu Amerikánka splnila velký sen o kariéře herečky. Za svoji první velkou roli si dokonce vysloužila nominaci na křišťálovou sošku Českého lva. Do pražského Rudolfina přišla v černých šatech od české návrhářky Hany Zárubové. „Nejprve jsem u ní neměla mít šaty, měla je mít jen mamka. Přinesla tyhle šaty s tím, že je to větší róba a pro mamku je to moc. Že si to mám vzít já,“ vzpomíná v našem rozhovoru.Koukala jsem na ně a říkala jsem si: Jo, to je přesně ono, tyhle šaty chci!„ Tak jsem si je vzala. O zlaté oční stíny se mi postarali v beauty studiu Českého lva.“

V průběhu přímého přenosu jsme Kláru mohli vidět na pódiu předávat jednu z cen. „Nečekám nic, chci si tento skvělý večer hlavně užít. Nechci být ve stresu z toho, že mám jít na pódium. Prostě si to chci užít,“ popisovala své pocity z ostře sledovaného večera.

Klára Kitto jako Toušova Amerikánka

Role Emy je ve filmu Viktora Tauše rozdělená pro tři herečky - dospívající Emu si zahrála Julie Šoucová, dospělou Pavla Beretová (41). „Natáčení bylo skvělé, všichni ti lidé jsou moc fajn, takže tam bylo takové bezpečné prostředí. A byla tam zábava,“ tvrdí Klára.

Stěžejním tématem je prostředí dětských domovů a pasťáků, kde její postava, Ema, tráví podstatnou část dětství. To Kláru pochopitelně velmi zasáhlo. Dětské domovy mě zajímají. Vlastně všechny ty děti jsou moc fajn. Byly s námi na natáčení, takže jsem se s nimi seznámila, a dokonce jsem u nich byla na návštěvě v děcáku,“ vypráví s nelíčeným zájmem.Myslím, že to je důležité téma a stojí za to, aby si získalo pozornost. Psychicky jsem to zvládala dobře, měli jsme bezpečné prostředí,“ zdůrazňuje dětská herečka.

Nás pochopitelně zajímalo, jak její slávu vnímají děti ve škole.Ale dobrý... V mé třídě to nikdo tolik nevnímá. Spolužačky mě podporují, ale jak kdo,“ přiznává Klára. „Někdo mi moc fandí a někdo se v kultuře moc neorientuje, takže to berou tak, že to tak je, a je jim to vlastně jedno. Což je dobře,“ míní dětská filmová hvězda, její tvář znají lidé také z plakátů Amerikánky, které visí po celé republice.

Dětská herečka má velké ambice

Po velkém úspěchu jejího filmového debutu je nasnadě, že ve vysněném povolání hodlá Klára pokračovat a v budoucnu si křišťálového Lva skutečně odnést.Chtěla bych se herectví dále věnovat, můj sen je být herečkou,“ zasní se Klára. Hereckých vzorů má několik a všechny souvisejí s Amerikánkou.Jsou jimi Pavla Beretová a Lucka Žáčková. To je kvůli tomu, že mi pomohly s celou přípravou na natáčení,“ vysvětluje herečka. „Jsou mým obrovským vzorem, že to dokázaly a že mi tolik pomohly. Jsou tu pro mě i teď a mám je moc ráda,“ dodává Klára, která se s Pavlou Beretovou a jejím křišťálovým lvem později šťastně fotila.

Na fotografie dětské herečky Kláry Kitto na slavnostním udělování cen Český lev se můžete podívat v naší fotogalerii.

Vítejte! v domě dvorního fotografa Karla Gotta: Dva obýváky i srub zdobený Vinnetouem nám ukázal František Jirásek

Vítejte! v domě dvorního fotografa Karla Gotta: Dva obýváky i srub zdobený Vinnetouem nám ukázal František Jirásek

Související články

Další články