Druhé svatební šaty Kate Middleton způsobily po 11 letech senzaci: Zapomenutý model se třpytivým páskem ožil na videu

Druhé svatební šaty Kate Middleton pobláznily svět: Zapomenutý model se třpytivým páskem ožil na videu
Zdroj: Profimedia
Zapomenuté druhé svatební šaty Kate Middleton z dílny Alexandra McQueena se o deset let později staly hitem sociálních sítí. Tehdejší vévodkyně z Cambridge je vynesla na večerní recepci v Buckinghamském paláci, kam měla média zakázaný přístup. Jejich jediné snímky tak pocházejí ze schodů Clarence House, londýnského sídla krále Karla III., odkud Kate po boku Williama a tchána s tchyní vyrážela.Slavné šaty Kate Middleton ze svatby s princem Williamem. Pocházejí rovněž z dílny Alexandra McQueena.Kateiny šaty vyvolaly mezi nevěstami zvýšenou poptávku po jednodušším střihu, menším množství krajek i dlouhých rukávech. To do té doby bylo nevídané.Oboje šaty připravila pro Kate Middleton Sarah Burton, kreativní ředitelka módního domu Alexander McQueen.+ 1 fotka

Když v roce 2011 řekla Kate Middleton (42) své ano princi Williamovi (41), celý svět nemluvil o ničem jiném než o nevěstiných nádherných svatebních šatech. Ten den ale měla čerstvá vévodkyně z Cambridge na sobě ještě jednu róbu, již si oblékla na večerní recepci v Buckinghamském paláci. Neméně úchvatný kousek v barvě champagne si ale získal zaslouženou pozornost až o deset let později díky sociálním sítím.

Tereza Švandová
Tereza Švandová 29. 04. 2024 12:30

Oboje šaty stvořila pro manželku budoucího krále Sarah Burton, kreativní ředitelka módního domu Alexander McQueen. Zadání to bylo více než zodpovědné a složité, ale jak prozradila roku 2014 webu E! Online, ujala se ho s láskou. "Byla jsem si vědoma, o jak významný projekt jde, a jsem vděčná za přátelství, která díky němu vznikla. Touha inteligentní a nápadité mladé ženy po nádherných svatebních šatech, nebo vlastně jakýchkoliv šatech, je tou nejpřirozenější věcí na světě. Jsem ráda, že se mi dostalo takové cti, a vždy budu," nechala se slyšet Burton.

Utajené šaty zažily moment slávy na sociálních sítích

Hedvábné svatební šaty s áčkovou sukní až ke kotníkům, srdíčkovým výstřihem a třpytivým páskem, které oblékla na večerní recepci pro 650 hostů, se Kate téměř podařilo utajit díky faktu, že v Buckinghamském paláci bylo tehdy zakázáno fotit.

Jediné snímky a videozáznamy tak pocházejí z momentu, kdy Kate po boku novomanžela Williama opouští Clarence House, londýnské sídlo svého tchána Charlese. Právě video z této akce si o 11 let později získalo nečekanou pozornost na TikToku, kde si vysloužilo už téměř milion zhlédnutí, a senzace byla na světě.

Kate Middleton jako svatební trendsetterka

Kate navíc doplnila skvostnou róbu bolerkem z angorské vlny, které jí ve večerních hodinách poskytlo nezbytný teplotní komfort. Mimoděk tím jen podpořila trend, jenž se mezi nevěstami po královské svatbě století rozpoutal. Každá nastávající manželka tehdy minimálně zvažovala, zda na veselku neobléknout šaty s dlouhým rukávem a jednoduchými liniemi. Přitom až dosud byl trend právě opačný - šaty pouze na úzká ramínka nebo optimálně bez plus záplavy tylu a krajek.

"Svatby v královské rodině vždy určovaly, jak mají vypadat klasické svatební šaty, byly toho ukazatelem," poukázala pro magazín Hello! Jennifer Dang, vedoucí stylistka ze svatebního salónu Ferré Sposa v Torontu. "Po svatbě Kate a Williama jsme ve velkém začali dostávat objednávky na svatební šaty s jednodušším krajkovým vzorem, delšími rukávy, výstřihy do V a s áčkovou sukní," dodala.

Na vzácnou fotku druhých svatebních šatů Kate Middleton i snímky jedné z nejslavnějších nevěst světa se můžete podívat v naší fotogalerii.

Zdroje informací:
Brides.com
Newsweek.com
Hellomagazine.com

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články