Nejsledovanější svatby roku 2023 v Česku: Brzobohatý a Písařovicová se brali v Itálii, Kvitová terčem hejtů

16 nejsledovanějších svateb českého showbyznysu 2023: Brzobohatý a Písařovicová se brali v Itálii, Kvitová terčem hejtů
Zdroj: Se souhlasem Ondřeje Brzobohatého, Herminapress/koláž Lifee
Ondřej Brzobohatý a Daniela Písařovicová se vzali u italského jezera Garda. Nevěsta oblékla šaty ve stylu antické řízy od své spřízněné návrhářky Lenky Mulabegovič.Jak Ondřej přiznal, původně se mělo jednat o dovolenou, nakonec se z toho ale vyklubala svatba.O velký poprask se postarali miliardář Richard Chlad (61) a dcera filmové Blaženy ze série Slunce, seno... Anna Marie Kánská (30), když se vzali na Maledivách. Svůj sňatek pak potvrdili ještě 1. prosince obřadem na pražské Staroměstské radnici.+ 11 fotek+ 12 fotek

Letošní rok přinesl nejen nepřeberné množství kauz, rozchodů a rozvodů, ale i několik svateb slavných tváří. Rozhodli se do toho po letech praštit například Jitka Molavcová (73) s Alfredem Strejčkem (82) a svou lásku zpečetili také Ondřej Brzobohatý (40) a Daniela Písařovicová (45). Kdo další si letos řekl své ano?

Tereza Švandová
Tereza Švandová 13. 12. 2023 15:00

I když doba svatbám nepřeje, celebrity jako by to nevnímaly. Do chomoutu letos hrdě vstoupilo sedm slavných mužů a za muže pojalo svého snoubence osm slavných žen. Pojďme si připomenout, o koho šlo.

Ondřej Brzobohatý a Daniela Písařovicová

Ostře sledovaný pár si řekl své ano v září u italského jezera Garda, pouhé čtyři měsíce po zásnubách. Nevěsta přitom oblékla šaty připomínající antickou řízu od své spřízněné návrhářky Lenky Mulabegovič. Ondřej si pak pro slavnostní příležitost zvolil bílý smokingový oblek.

„S tímhle se pochlubím víc než rád. Z dlouho plánované dovolené v Itálii se postupem měsíců po zvážení pro a proti vyklubala naše svatba s Danielou. Zjistili jsme, že evidentně nejsme první Češi, které to napadlo, a dnes můžeme konstatovat, že to bylo po všech stránkách dobré rozhodnutí. Původní dovolenkovou sestavu jsme zkrátka jen rozšířili o nejbližší rodinu a přátele,“ napsal Brzobohatý na Instagram.

Alena Šeredová a Alessandro Nasi

Podruhé do toho praštit, a znovu s Italem, se rozhodla také modelka Alena Šeredová (45). První vicemiss České republiky z roku 1998 si v bílých pouzdrových šatech s rozparkem a hlubokým výstřihem vzala za manžela dlouholetého přítele Alessandra Nasiho (49), miliardáře a dědice automobilky Fiat, s nímž má dvouletou dceru Vivienne. Obřad se konal v červnu v sicilském městečku Nato.

Jitka Molavcová a Alfred Strejček

V červenci se pak vdávala i herečka Jitka Molavcová. Zaslíbila se svému dlouholetému příteli a věrnému kolegovi Alfredu Strejčkovi. „Mám pocit, že náš vztah se stal skutečným až po mém onemocnění. V takových chvílích toho druhého člověka poznáte,“ přiznal Strejček před lety v dokumentu Olgy Sommerové Klaunka.

Oblíbený herec trpí od roku 2007 závažnou nemocí nervové soustavy zvanou Guillainův-Barrého syndrom (GBS), který ho upoutal na invalidní vozík.

Aneta Vignerová a Petr Kolečko

Happy endem skončil i nevypočitatelný vztah Anety Vignerové (36) a Petra Kolečka (39). Scenárista definitivně ukončil poměr s herečkou Denisou Nesvačilovou (32) a rozhodl se natrvalo vrátit k matce svého syna Jiříka. Aneta a Petr si řekli své ano 14. března na Novoměstské radnici na pražském Karlově náměstí.

Podle Anetiny kamarádky, která se svěřila Blesku, měla modelka na sobě elegantní krémový kostýmek a Petr oblékl černý oblek s tmavou košilí.

Marcela Skřivánková a Marek Ztracený

Po čtrnáctiletém vztahu si svou drahou polovičku, moderátorku Marcelu Skřivánkovou (38), vzal v první polovině roku i čerstvý Český slavík Marek Ztracený (38). Oznámil to na červnovém koncertu ve vyprodaném Edenu s tím, že hodlá na nějaký čas polevit ve vyčerpávajícím pracovním tempu.

„V jednu chvíli jsem pochopil, jak strašně to letí. A uvědomil jsem si, že mám doma dvanáctiletého kluka a zbývají mi dva roky, možná tři jeho dětského života. Kdy mě bude potřebovat, než vyrazí do světa za ženskými. A já si uvědomuji, že to nejde vrátit a jednou bych toho litoval,“ vysvětlil zpěvák, který se oženil na Šumavě a rodina je pro něj absolutní prioritou.

Sára Affašová a Martin Donutil

Svoji jsou od letoška syn herce Miroslava Donutila (72) Martin (32) a herečka Sára Affašová (29). Veselka ale nebyla žádnou oslavou bezstarostného života.

Tři čtvrtě roku před dnem D totiž Sára porodila mrtvé miminko, syna Matyáše, kterému pouhý den před termínem přestalo bít srdíčko. "Pociťuji tak silnou, palčivou a drásající bolest každou vteřinou svý existence, každý nadechnutí, že bych nikdy v životě tohle nepřála zažít ani tomu nejhoršímu člověku na světě. Mám pocit, že něco ve mně zemřelo a s tím naším miminkem odešel i kus mě," napsala zlomená maminka na Instagramu v říjnu loňského roku. V červenci si pak pár alespoň jako malou náplast řekl své ano.

Petra Kvitová a Jiří Vaněk

Svatbu měla ve stejný měsíc také česká tenisová legenda Petra Kvitová (33), která se v luxusním resortu v Českém středohoří zaslíbila svému trenérovi Jiřímu Vaňkovi (45). Na veselce nechyběly podle Blesku její někdejší spoluhráčka z fedcupového týmu Barbora Strýcová (37) nebo módní návrhářka Beata Rajská (60). O hudbu se postarala kapela Mirai.

Ačkoliv fanoušci Petře Kvitové lásku moc přejí, zanechává za sebou poněkud hořkou pachuť. Vaněk se totiž do tenistky zakoukal v době, kdy ji trénoval a byl jen tak mimochodem ženatý. "K čemu gratulace? Odvedla tátu od rodiny. Fakt triumf, Petro," napsala do komentářů na Instagramu Vaňkova exmanželka Markéta Kochtová, s níž má trenér dva dospívající syny.

Další páry, které si v roce 2023 řekly své ano, najdete v naší fotogalerii.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články