Eva (33): Přítel má pokřivený vztah k penězům. Všechno rozpočítává napůl, na výletě mi odpustil jen amortizaci auta

hádka
zklamání
nesouhlas
spor
Zdroj: Freepik

Eva je ve vztahu s Jirkou teprve čtyři měsíce. Za tu dobu si už ale stihla všimnout, že má velice pokřivený vztah k penězům. A na posledním výletě už jí s ním došla trpělivost.

Adéla Šťastná
Adéla Šťastná 17. 05. 2024 10:00

Když jsem se s Jirkou seznámila, zašli jsme několikrát na kávu. Vždycky platil ten, kdo zval. Tehdy mi to nepřišlo divné, ale postupem času se nestačím divit, co Jirka s financemi předvádí.

Přítel mi naúčtoval i párek v rohlíku pro syna

Po prvním rande jsme si pár dní psali a volali. Jirka naznačoval, že bychom se mohli zase sejít. Až dnes vidím, že čekal na mé pozvání, aby se náklady vyrovnaly. Takto proběhlo několik schůzek. Vůbec mi nevadilo, že jsme se v placení střídali. Oba jsme si vydělávali, oba měli děti, a tak jsem ke všemu přistupovala realisticky. Zkrátka rozvedení lidé už si nemohou moc vyskakovat.

Zmínila jsem se Jirkovi, že mám možnost sehnat permanentku do zoologické zahrady. Původní plán byl, že vezmeme všechny děti a užijeme si pěkný den. Ty Jirkovy byly bohužel nemocné, a tak jsme vyrazili jen s mým synem. Když jsme byli unavení z několikahodinového chození, zašli jsme si na oběd. Samozřejmě každý za své. Odpoledne jsem si zašla na toaletu. Byla tam fronta, a když jsem se vrátila, syn do sebe ládoval párek v rohlíku. Jirka mu ho prý koupil, protože měl hlad. "Evi, stál dvacet pět korun," řekl mi tenkrát. Dala jsem mu peníze a byl spokojený.

V Krkonoších si vyžádal peníze za benzín

Asi za dva týdny jsme spolu vyrazili na výlet do Krkonoš. Jirka mě vyzvedl autem a jeli jsme. Celý den jsme chodili. Byl to opravdu nádherný den, který skončil ještě krásnějším večerem. Jirka byl excelentní milenec. Ráno jsme si dali společnou snídani a ještě zalezli na chvíli do postele. Jirka spěchal domů, ale před odchodem jsme si dali ještě kávu. "Evi, abychom zachovali mezi námi rovinu, včera jsme jeli mým autem a vypočítal jsem, že tvůj podíl za benzín činí dvě stovky. Jsem fér, nepočítám amortizaci auta," podíval se na mě Jirka.

Dala jsem mu peníze, ale finanční vyrovnání za benzín ve mně zanechalo nepříjemnou pachuť. Nicméně jsem byla asi velmi dobře sexuálně uspokojená, a tak jsem zahnala černé myšlenky a slovům o amortizaci vozidla se zasmála. Jenže potom jsme jeli na výlet se všemi dětmi. A ten mi otevřel oči.

Po návštěvě zábavního parku jsem s ním skončila

Jeli jsme do zábavního parku. Cena vstupenky pro jednu osobu se pohybovala v řádu stovek korun. Vzhledem k našemu počtu nešlo uplatnit rodinné vstupné. Jirka koupil vstupenky, děti řádily na atrakcích a my si vychutnávali kávu, která byla v ceně vstupenky pro dospělého. "Evi, takže, prosím tě. Platil jsem za nás za všechny tři tisíce. Tak mi dej, prosím, půlku," pronesl Jirka. Tázavě jsem se na něj dívala. "Jo, ty chceš vidět ceny, viď? Hele, tady mám účet," pokračoval Jirka.

Nepodívala jsem se, ale v klidu jsem Jirkovi řekla, že dosud vše striktně rozpočítával do poslední koruny. A teď po mně chce, abych se podílela na nákladech vstupného pro jeho děti. Respektive jednoho dítěte. Najednou se Jirkovi totálně změnil výraz ve tváři. Z jeho monologu vyplynulo, že je v šoku. Prý nás bral jako rodinu. A je smutný z toho, že neberu jeho děti. On se prý povznesl nad amortizaci auta, neřešil to a já se zdráhám zaplatit polovinu z ceny výletu. Abych nezkazila náladu, Jirkovi jsem peníze dala a omluvila se za nechápavost.

Když nás Jirka dovezl domů, dala jsem mu ještě stovku na benzín a rozloučila se. Už ho nechci vidět. Je mi z něj na zvracení. Všem dětem jsem během dne kupovala pití a každý snědl nanuka. Nenapadlo by mě chtít peníze po Jirkovi. A světe, div se, Jirka se neměl k tomu, aby se zeptal, kolik jsem zaplatila za občerstvení. Ale peníze za benzín si vzal. S takovým člověkem bych nebyla šťastná a ještě večer jsem mu zavolala a vztah ukončila.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články