Trendy křiváky českých hvězd: Gombitová sází na zlatem vyšívané rukávy, Csáková na štras, Vondráčková září v hnědé

Trendy křiváky českých hvězd: Gombitová sází na zlatem vyšívané rukávy, Csáková na štras, Vondráčková září v hnědé
Zdroj: Herminapress/koláž Lifee
Zpěvačka Ilona Csáková se na tiskové konferenci ke svému turné objevila v koženém křiváku s blyštivými kamínky na límci a rukávech.Ilona Csáková oblékla ke křiváku tylovou sukni a mladistvé tenisky.Helena Vondráčková gratulovala Františku Janečkovi v hnědé kožené bundě, pod kterou oblékla romantické bílé šaty.Helena Vondráčková vynesla ke kožené bundě elegantní třpytivé psaníčko.+ 23 fotek+ 24 fotek

S příchodem chladnějšího počasí oblékají české hvězdy poctivé kožené bundy, jak ale dokazuje například zpěvačka Helena Vondráčková (76), nemusí to být za každou cenu obyčejný černý křivák. Zpěvačka Marika Gombitová (67) vynesla koženou bundu se zlatem vyšívanými rukávy, její kolegyně Ilona Csáková (53) zase křivák posetý blyštivými štrasovými kamínky.

Veronika Nováková
Veronika Nováková07. 10. 2023 12:00

V chladných podzimních dnech je kvalitní kožená bunda základem pánského, ale i dámského šatníku. Kombinovat ji lze s romantickými šaty, legínami, crop topem, bílou košilí i klasickými džínami. Jak ovšem poznamenává módní expertka Lifee.cz Radka Franc, nebylo tomu tak vždy.

První pánská bunda tohoto typu vznikla v roce 1928 a byla výsadou drsných motorkářů. "V 50. letech byl křivák de facto synonymem pro 'zlé hochy', a pokud se nějaká dívka odvážila tento kousek nosit, rozhodně byla zařazena mezi rebelantky," vysvětlila módní expertka.

Není proto náhodou, že obliba kožených bund rostla - zakázané ovoce nejlépe chutná - a v 80. letech už byl křivák nedílnou součástí rockové hudby, punku i popmusic. Nosily ho Madonna (65), Tina Turner (†83) i Cher (77). V českém prostředí je například nedílnou součástí šatníku Lucie Bílé (57) nebo Petry Janů (70). Pozadu ovšem nestojí ani pánové, jak se můžete přesvědčit i v naší fotogalerii.

Ilona Csáková si potrpí na třpytivé kamínky

Ilona Csáková nedávno ohlásila turné Tornero a na tiskovou konferenci oblékla netypický kožený křivák s velkými štrasovými kamínky v oblasti límce a rukávů. Černou koženou bundu pěnice sladila s černou tylovou sukní a mladistvými bílými teniskami.

Bundu nechala zapnutou, takže de facto suplovala top. Celkový look sofistikované rockerky Ilona doplnila dioptrickými brýlemi s výraznou černou obroučkou a účesem do drdolu.

Marika Gombitová v křiváku s nápadnými rukávy

Také Marika Gombitová letos oznámila pražské koncerty oděná v kůži. Oblékla černou koženou bundu bez typického límce, ovšem s originálními zlatem vyšívanými rukávy. Pod bundu si vzala černé tričko s černým flitrovaným nápisem a zlatou výšivku na rukávech ještě akcentovala masivním zlatým náhrdelníkem. Náušnice ovšem zvolila menší a v bílém zlatě s diamanty.

Helena Vondráčková netradičně v hnědé kůži

Další originální variaci na koženou bundu předvedla Helena Vondráčková na narozeninové oslavě muzikálového bosse Františka Janečka. Dokázala, že kožená bunda nemusí být nutně černá, abyste v ní mohli zazářit. Helena vynesla hnědou, pod kterou oblékla něžné bílé šaty s krajkovou sukní a komplet sladila se třpytivým zlatým psaníčkem. S barvou bundy sladila i oční stíny a vlasy nechala vyčesat do pečlivého drdolu s patkou.

Jak to nejen zmíněným dámám v křivácích slušelo, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Související články

Další články