Jak se sbalit do příručního kufru na dovolenou: Stylistka pro vás vybrala trendy kousky do každé situace

Na dovolené u moře by vám rozhodně neměly chybět šortky, které můžete kombinovat s oversized košilí. Košili je možné nosit na různé způsoby. Můžete zvolit barevnou a přidat klobouček. Nebo naopak jednoduchou bílou, kterou volně přehodíte přes plavky, nazujete žabky a vyrazíte na pláž. + 39 fotek+ 40 fotek

Chystáte se na dovolenou a čeká vás balení jen do příručního kufru? Stylistka Nikola Marková vám ukáže, jak si z pár módních kousků vytvořit variabilní garderóbu na celý týden dovolené. Základem je kapsulový letní šatník, který vám do detailu představí ve videu. 

Kristina Vodičková
Kristina Vodičková 11. 07. 2024 06:00

"Milujete letní outfity a rády se na dovolené líbíte, ale zároveň se s nimi musíte vejít do příručního zavazadla? Nic není nemožné. Ukážu vám, jak na to," říká úvodem stylistka a vizážistka Nikola Marková.

Na to, jak si co nejefektivněji složit oblečení pouze do příručního zavazadla na týdenní dovolenou, vám stylistka ukáže ve videu a v naší galerii najdete i tipy, jak jednotlivé kousky kombinovat a být každý den trochu jiná a stále stylová.

Pokud máte kapsulový letní šatník, bude to pro vás hračka

Důležité je poskládat outfity tak, aby k sobě jednotlivé kousky dobře ladily a daly se vynést na několik způsobů. Volte světlé krémové odstíny, něžnou bílou, letní blankytně modrou nebo elegantní černou. Vzdušné látky jako je len, bavlna nebo šifon. A vhodné doplňky, které vám outfit u moře správně odlehčí.

Basic šortky a bavlněná košile jako základ

V první řadě si s sebou zabalte pohodlné kousky jako jsou jednoduché basic šortky a lněnou nebo bavlněnou delší košili. Takový outfit je čistě praktický a pohodlný, ale s vhodným stylingem nemusí být nuda.

Rada stylistky: Ke kratším šortkám volte oversize delší košili, bude to na většině postav vypadat mnohem lépe, než s upnutým tričkem.

Jedny šaty na pláž a dvoje na večer

Dalším kouskem jsou šaty. Jedny nebo dvoje na večer. A jedny přes plavky na pláž, na odpolední kafíčko nebo na přebíhání do hotelu. Velmi trendy jsou háčkované maxi šaty. Ty volte klidně o velikost větší, ať vám na těle hezky splývají a nic se pod nimi nerýsuje. Pokud nechcete působit až moc elegantně, obujte k nim jednoduché žabky.

Široké kalhoty z lehkého materiálu nesmí chybět

Nezapomeňte ani na dlouhé široké kalhoty z lehkého materiálu. Které opět můžete vzít jak přes plavky, tak se lněnou košilí nebo nějakým zajímavým topem a opět tak z toho utvoříte hned několik outfitů. Nebojte se bílé barvy, zapomeňte na mýty, že bílá rozšiřuje. Ba naopak, bílá je čistá a elegantní.

Velmi trendy jsou i kalhoty s větším rozparkem. Rozevláté a lehké jako pírko. Dokonale doplní jakýkoliv dovolenkový look. Skvěle budou vypadat opět přes plavky, s kratším topem nebo ležérně uvázanou košilí.

Nezapomeňte na lněnou sukni a trendy jednodílné plavky

V zavazadle by neměla chybět ani lněná sukně. Délku a barvu sukně volte dle postavy. Zavinovací sukně jsou velmi lichotivé pro všechny typy postav.

A v neposlední řadě plavky, které jsou samozřejmě nedílnou součástí každé dovolené. Do popředí se opět dostávají plavky jednodílné. Hlavně proto, že je můžete použít v outfitech jako náhradu topu.

Na outfity na dovolenou složené stylistkou Nikolou Markovou se můžete podívat do galerie.

Související články

Další články