Nejlepší lněná móda na léto 2024: Chladivé trendy kousky v zářivých barvách, bez kterých se neobejdete

Nejlepší lněná móda na léto 2024: Chladivé  trendy kousky v zářivých barvách, bez kterých se neobejdete
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/koláž Lifee
Lněný oblek v zářivě zeleném tónu pořídíte v Marks&Spencer. (Kalhoty  1 299 Kč, sako 1 999 Kč)Široké kalhoty ve vanilkovém tónu najdete v letní kolekci módní značky Lindex. Stojí 1 299 Kč.Dalším oblíbeným tónem v lněné módě je letos výrazná modrá. Tunikové šaty s límečkem prodává Lindex za 1 999 Kč.Nesmí vám uniknout ani lněné kousky obohacené o nápadné a výrazné vzory. (Šaty, H&M, 719 Kč)+ 22 fotek+ 23 fotek

Len je mezi letními materiály vždy oblíbenou stálicí. Rok 2024 ale navíc přináší i spoustu oblíbených lněných kousků v pro něj nezvyklých barvách jako je černá nebo trávově zelená, kterým jednoduše neodoláte.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 29. 05. 2024 05:00

Zřejmě jediný důvod, proč lněnou módu nemilovat, je váš odpor k žehlení. Mačkavost je totiž snad jediným negativem, které tento oblíbený materiál i módní kousky z něj provází. I přes tuto neblahou vlastnost ale dovede být lněná móda vskutku elegantní, nadčasová a samozřejmě i trendy. Tam je její místo už po mnoho letních sezón a ta současná se k nim s radostí připojuje.

Sety saka a kalhot doplňují nepostradatelné vestičky

Jednoznačný prim hrají nyní mezi lněnými kousky elegantní sety v různých, ale srovnatelně vydařených sestavách. Z dřívějších let znáte neodolatelné kalhotové kostýmy, kterým do sady můžete dle současných trendů dodat také klasickou vestu nošenou na tělo a dlouhé kalhoty v největších parnech nahradit širokými šortkami vzhledu formálních kalhot nebo bermud.

Stejně úspěšně se ale mezi favority lněné módy pro léto 2024 derou i další, mnohem ležérnější střihy Třeba vzdušné šaty áčkové siluety bez rukávů, dlouhé palazzo kalhoty s co nejširšími nohavicemi nebo různé tuniky a blůzy, které se skvěle kombinují s dalšími oblíbenými letními kousky nebo je můžete jednoduše obléci rovnou přes plavky.

Lněná móda roku 2024 hýří barvami i vzory

Rozhodně by vám ale neměly uniknout i další lněné komplety, kterým propadnete, jakmile je poprvé obléknete. Šortky či kalhoty doplněné v setu oversize košilí nebo blůzou čtvercové či obdélníkové siluety jsou skvělou volbou pro jakékoliv letní příležitosti. Navíc se všechny letní lněné hity letos vyrojily nejen v celé řadě neodolatelných pastelových barev, ale také opatřené vskutku nepřehlédnutelnými vzory a motivy.

Nebezpečně přitažlivá varianta? Černá i čokoládová

Do počtu k pastelům, výrazným odstínům zelené a modré či kontrastním vzorům a proužkům ale musíme přičíst k aktuálním trendům také stylový len v černé či čokoládově hnědé barvě, která tomuto materiálu dodává neskutečně slušivý švih.

Na lněné kousky z nejnovějších módních kolekcích v klasické i trendy barevnosti se můžete podívat do naší fotogalerie.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články