Fit a krásnáTestováníSoutěže

90 % mladých Čechů pije pravidelně, vedle piva a vína mají v oblibě i rum a hořkobylinné likéry

90 % mladých Čechů pije pravidelně, vedle piva a vína mají v oblibě i rum a hořkobylinné likéry
Zdroj: Maxpixel.freegreatpicture.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Při konzumaci alkoholu není mladá generace ve věku 18–30 let ve svých preferencích zásadně vyhraněna, alespoň jednou měsíčně si alkoholický drink dopřeje 90 % mladých. To mimo jiné vyplývá z výsledných dat online průzkumu realizovaného v říjnu 2017 agenturou Ipsos* pro společnost STOCK Plzeň Božkov.

Barbara Lorenzová 22. listopadu 2017

Není překvapením, že prim hraje u mladých, stejně jako u většiny ostatní české populace, pivo a víno. Zlatého moku se alespoň občas napije 72 % dotázaných, vína pak 65 %. Následují tvrdý alkohol míchaný (46 %), radlery a pivní mixy (46 %), tvrdý nemíchaný alkohol pije nejméně lidí (38 %). Zatímco muži o něco více preferují pivo (86 % mužů) a nemíchaný tvrdý alkohol (49 %), ženy inklinují spíše k pití vína (73 %). 

V samotné kategorii tvrdého alkoholu vede dle průzkumu u mladých lidí jednoznačně rum, který upřednostňuje 19 % respondentů. O druhou příčku se pak dělí nízkoalkoholické nápoje a hořkobylinné likéry (shodně 15 %).

Pexels.com

„Průzkum nám potvrdil naši zkušenost, že hořkobylinné likéry se u mladé generace těší čím dál větší oblibě, když v kategorii tvrdého alkoholu obsadily druhé místo. To se dle získaných dat týká až 16 % mladých mužů a 14 % žen,“ komentuje výsledky Zuzana Prokopová, Group Brand Manager HBL ve společnosti STOCK Plzeň – Božkov s.r.o. a dodává:

„V duchu tohoto trendu jsme po několikaletém vývoji uvedli v těchto dnech na trh nový hořkobylinný likér Black Fox, který cílí právě na skupinu tzv. first jobbers, tedy mladých lidí, vyhledávajících už spíše sofistikovanější styl pití i formu zábavy, nejčastěji v okruhu svých přátel.“

Co dalšího průzkum ukázal?

  • Mladí Pražané mají ve srovnání se zbytkem republiky více v oblibě radlery a pivní mixy (52 %) a také míchaný tvrdý alkohol (51 %).

  • Mladí pijí alkohol nejčastěji ve společnosti přátel (67 % zde pije běžně), následuje konzumace v restauračních zařízeních (59 %) a na domácí party (56 %).

  • Více než 1 000 Kč za měsíc utratí za alkohol 28 % mladých, vyšší procento je pak u lidí, kteří pijí alkohol několikrát týdně a denně (40 %). Naopak do 500 Kč za alkohol utratí 47 % mladých. I zde přitom platí, že není velký rozdíl mezi věkovými skupinami ani pohlavím.

  • 4 % mladých lidí nepije alkohol vůbec.

* Průzkum byl realizován v ČR v říjnu 2017 metodou online dotazování na reprezentativním vzorku populace ČR ve věku 18-30 let (dle pohlaví, věku, vzdělání a velikosti místa bydliště). Celkem se ho zúčastnilo 525 respondentů z online panelu Populace.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články