90 % mladých Čechů pije pravidelně, vedle piva a vína mají v oblibě i rum a hořkobylinné likéry

Vyplývá to z říjnového průzkumu agentury Ipsos pro společnost STOCK Plzeň Božkov.
Zdroj: Maxpixel.freegreatpicture.com

Při konzumaci alkoholu není mladá generace ve věku 18–30 let ve svých preferencích zásadně vyhraněna, alespoň jednou měsíčně si alkoholický drink dopřeje 90 % mladých. To mimo jiné vyplývá z výsledných dat online průzkumu realizovaného v říjnu 2017 agenturou Ipsos* pro společnost STOCK Plzeň Božkov.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 22. 11. 2017 12:45

Není překvapením, že prim hraje u mladých, stejně jako u většiny ostatní české populace, pivo a víno. Zlatého moku se alespoň občas napije 72 % dotázaných, vína pak 65 %. Následují tvrdý alkohol míchaný (46 %), radlery a pivní mixy (46 %), tvrdý nemíchaný alkohol pije nejméně lidí (38 %). Zatímco muži o něco více preferují pivo (86 % mužů) a nemíchaný tvrdý alkohol (49 %), ženy inklinují spíše k pití vína (73 %). 

V samotné kategorii tvrdého alkoholu vede dle průzkumu u mladých lidí jednoznačně rum, který upřednostňuje 19 % respondentů. O druhou příčku se pak dělí nízkoalkoholické nápoje a hořkobylinné likéry (shodně 15 %).

Pexels.com

„Průzkum nám potvrdil naši zkušenost, že hořkobylinné likéry se u mladé generace těší čím dál větší oblibě, když v kategorii tvrdého alkoholu obsadily druhé místo. To se dle získaných dat týká až 16 % mladých mužů a 14 % žen,“ komentuje výsledky Zuzana Prokopová, Group Brand Manager HBL ve společnosti STOCK Plzeň – Božkov s.r.o. a dodává:

„V duchu tohoto trendu jsme po několikaletém vývoji uvedli v těchto dnech na trh nový hořkobylinný likér Black Fox, který cílí právě na skupinu tzv. first jobbers, tedy mladých lidí, vyhledávajících už spíše sofistikovanější styl pití i formu zábavy, nejčastěji v okruhu svých přátel.“

Co dalšího průzkum ukázal?

  • Mladí Pražané mají ve srovnání se zbytkem republiky více v oblibě radlery a pivní mixy (52 %) a také míchaný tvrdý alkohol (51 %).

  • Mladí pijí alkohol nejčastěji ve společnosti přátel (67 % zde pije běžně), následuje konzumace v restauračních zařízeních (59 %) a na domácí party (56 %).

  • Více než 1 000 Kč za měsíc utratí za alkohol 28 % mladých, vyšší procento je pak u lidí, kteří pijí alkohol několikrát týdně a denně (40 %). Naopak do 500 Kč za alkohol utratí 47 % mladých. I zde přitom platí, že není velký rozdíl mezi věkovými skupinami ani pohlavím.

  • 4 % mladých lidí nepije alkohol vůbec.

* Průzkum byl realizován v ČR v říjnu 2017 metodou online dotazování na reprezentativním vzorku populace ČR ve věku 18-30 let (dle pohlaví, věku, vzdělání a velikosti místa bydliště). Celkem se ho zúčastnilo 525 respondentů z online panelu Populace.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články