Speciál: Hubněte s námiTestováníSoutěže

Jedlé dárky pro maminky: překvapte tu svou muffinovým pugétem!

Jedlé dárky pro maminky: překvapte tu svou muffinovým pugétem!
Zdroj: MillionMoments.net /GoodHousekeeping.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jedlý dárek připravený od srdce rozněžní každou maminku. A co teprve ten originální! Přichystali jsme pro vás 4 tipy na laskominy, které jsou krásné na pohled a fantastické na chuť. S malým překvapením nakonec...

Barbara Lorenzová 5. května 2016

Aromatický květinový čaj

HomemadeForFriends.com

Ingredience:

5 lžic sušených lístků bio růže + 5 lžic sušených květů bio heřmánku + 3 lžíce sušených bio mátových lístků + 3 lžíce sušené bio levandule

Postup: Jednoduše všechny květy smíchejte a naplňte jimi ozdobné sáčky. Ty si můžete vytvořit i doma: vystřihněte z jemné fáčoviny obdélník, ten přeložte a sešijte. Jednu kratší stranu nechte volnou. Sáček naplňte směsí a ozdobte mašlí.

Na jeden hrnek vystačí jedna polévková lžíce směsi. Ten nejchutnější čaj připravíte tak, že směs v hrnku přelijete horkou vodou a po pěti minutách ji odstraníte.

***

Citronové sněhové pusinky

GoodHousekeeping.com

Ingredience:

6 velkých bílků + ½ lžičky vinného kamene + ¼ lžičky soli + 1 hrnek cukru + 4 lžičky čerstvě nastrouhané citronové kůry + cukrářský sáček se zubatou špičkou

Postup: Předehřejte si troubu na 100 °C a vyložte dva plechy pečícím papírem. Ve středně velké míse rozmixujte bílky, vinný kámen a sůl. Zvolte nevyšší stupeň rychlosti. Směs by měla být pevná s jemnými vrcholky.

Za chodu mixéru přisypejte cukr (vždy dvě lžíce najednou) a bílkovou hmotu šlehejte tak dlouho, dokud nebude lesklá. Jemně vmíchejte citronovou kůru. Naplňte směsí cukrářský pytlík se zubatým 1,5cm zakončením. Na připravený pečící papír vytlačte hmotu tak, aby vzniky pusinky.

Pečte je dokřupava, ale nikoliv dohněda, asi hodinu a půl. Průběžně oba plechy vyměňujte, aby se pusinky propekly rovnoměrně. Vypněte troubu a sušenky v ní nechte ještě hodinu, dokud úplně neuschnou. Vyjměte plechy z trouby a nechte pusinky úplně vychladnout. Pomocí špachtle je odlepte od papíru a umístěte do ozdobného sáčku, krabičky či košíčku.

***

Božská lámaná růžová čokoláda

GoodHousekeeping.com

Ingredience:

2 balíčky bílých čokoládových peciček + růžové a fialové potravinářské barvivo + jedlé okvětní lístky + jedlé barevné nitě (dle libosti) + čokoládové perly (dle libosti) + jedlé třpytky (dle libosti)

Postup: Vyložte pekáč pečícím papírem. Rozpusťte jeden balíček čokoládových pecek ve velké skleněné míse. Můžete použít i mikrovlnnou troubu – čokoláda se rozpustí do dvou minut. Nezapomeňte čokoládu každých 30 vteřin promíchat.

ebc1a4d7cf3cb6a7ae268d97fa0bc34e

ef802c592eeba0e633dd4bd0560

Do rozpuštěné čokolády přidejte 2 kapky růžového potravinářského barviva, zamíchejte a hmotu rozprostřete na polovinu pekáče. Měla by být vysoká asi 0,8 cm. Totéž proveďte s druhých sáčkem čokoládových pecek, jen použijte fialové barvivo. Rozetřete ho na druhou polovinu pekáče.

Čokoládovou vrstvu posypejte květy a dle libosti dalším jedlým zdobením. Čokoládu chlaďte asi jednu hodinu, dokud neztuhne. Rozbijte ji na kousky a vložte do okrasné sklenice s dobrým těsněním. Nebo zvolte okrasný sáček, pokud s čokoládou nebudete dlouho cestovat.

***

A pro nejmilovanější maminky: neodolatelný muffinový pugét!

MillionMoments.net

Ingredience:

Cca 10 muffinů dle libosti + 1 hrnek rostlinného tuku + ¼ hrnku nesoleného másla + 3 hrnky práškového cukru + 1/3 hrnku sladké citronové šťávy (koupené v plastové lahvi v obchodě) smíchané s vodou + cukrářský sáček + špička na zdobení se zubatým zakončením + květináč nebo ozdobný kbelík + molitan (zhruba do ¾ nádoby) + umělý mech + párátka + zelená plsť vystřižená do tvaru listů

Postup: Nejprve si připravíme nádobu na muffinové růže. Vyložte ji asi do ¾ molitanem. Navrch přidejte umělý mech a plsťové listy. Nádobu odložte na chvíli stranou. A jde se na sladké!

Smíchejte tuk, máslo a práškový cukr pomocí mixéru při střední rychlosti.  Po minutě šlehání pomalu přilijte citronový roztok, zašlehejte ho a zvyšte rychlost téměř na maximum. Krém šlehejte ještě dvě minuty.

Naplňte směsí cukrářský sáček a nechte ho 15 minut chladit. Pak už se můžete vrhnout na zdobení! Začněte od středu muffinu a spirálovitě ho obtáčejte krémem až do krajů muffinu. Sáček přitom držte kolmo na muffin. Krém nechte ztuhnout.

Vezměte si párátka a pomocí nich připevněte muffiny k listům v květináči. Doporučujeme si nejprve muffiny rozvrhnout, aby nevznikla prázdná místa. Po dohotovení uložte muffinový pugét do chladu. Nebo ho rovnou vtiskněte mamince do ruky!

Co jiného pro maminky na nedělní Den matek? Inspirujte se:

Den matek: 20 neotřelých dárků pro maminky všeho druhu
Mohlo by Vás zajímat:

Den matek: 20 neotřelých dárků pro maminky všeho druhu

Zdroj: Good Housekeeping / A Million Moments / Homemade For Friends

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články