TestováníSoutěže

Kolik vody, kávy i čokolády musíte spořádat, aby vás to zabilo? Podívejte se na video

Kolik vody, kávy i čokolády musíte spořádat, aby vás to zabilo? Podívejte se na video
Zdroj: Pinupsstl.wordpress.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Pijete alkohol, kávu nebo vodu? Ano, i při požívání nejobyčejnějšího nápoje byste se měli mít na pozoru. Kreativní duo AsapSCIENCE vytvořilo bezmála čtyřminutové video, v němž odhaluje smrtelná množství základních potravin. A nezaměřilo se jen na stravu – věděli jste, že více než jedenáct probdělých nocí vás může zabít?

Barbara Lorenzová 3. února 2018

A pokud se budete současně pohybovat v prostředí hlučnějším než 185 decibelů, usednete na smrtelnou lopatu nadvakrát. Častým výskytem v takových místech si zaděláte na embolii, slabší jedinci dokonce na roztržení plic. Jen pro srovnání – výstřel z děla v bezprostřední blízkosti dosahuje hodnoty 140 decibelů. 

Dvojice Kanaďanů Mitchell Moffit a Gregory Brown, která svůj YouTube kanál zasvětila zábavným videím o vědě, však v nejnovějším příspěvku upozorňuje i na daleko zrádnější smrtelná množství. Již 6 litrů vody vede k bolestem hlavy, záchvatům, kómatu a v extrémních případech může i zabíjet. Káva zase způsobuje bušení srdce a někdy i zástavu. Pravdou ale je, že byste museli být tak trochu maniaci – alarmující dávku kofeinu do sebe vpravíte, jen když rychle po sobě vypijete 70 šálků.

To noční túra po barech může být pro oslavence legrace. Ale jen do té doby, než ho společník pozve na 13 panáků. Tím by mu jistě zajistil nezapomenutelnou, avšak poslední narozeninovou party…

Bonnheimjohns.com

Slaný zabiják

Od dietologů a výživových poradců to slýcháme často – pít, pít a pít. Díky AsapSCIENCE už víme, že to s vodou nesmíme přehnat. A v opačném případě stejně tak.

Pokud přestaneme tělo zavodňovat úplně, brzy na sobě začneme pozorovat příznaky hypernatrémie (mozkové dehydratace) – tedy apatii, zmatenost, pokles vědomí, křeče a případně upadneme do bezvědomí. Ve stejných problémech se ocitneme i při zvýšené konzumaci soli. Mimochodem už 48 čajových lžiček rychle požitého oblíbeného koření může způsobit záchvaty, kóma nebo smrt.

FreeGreatPicture.com

Snad nejpřekvapivější fakta přinesla dvojice v souvislosti s třešňovými peckami a čokoládou. Už jedna až dvě namleté třešňové pecky obsahují životu nebezpečný kyanid. Ten se uvolňuje narušením jádra, kupř. rozkousnutím.

Na pozoru by se měli mít také milovníci čokolády – i ta může vydláždit cestičku do posmrtného světa. Nejen kvůli vysokému obsahu cukrů a tuků, ale i přítomnosti chemikálie zvané theobromin. Smrtelnou linii ale mohou překročit snad jen účastníci soutěží v pojídání čokolády. Nebo byste si na 85 tabulek najednou troufli?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články