Karolína (33): Kamarádka mi nasadila brouka do hlavy. Prý se s manželem milují obden, já o sobě raději zalhala

Karolína (33): Kamarádka mi nasadila brouka do hlavy. Prý se s manželem milují obden, já o sobě raději zalhala
Zdroj: Freepik

Karolína se dozvěděla od kamarádky, jak často jdou doma „na věc“. Ve srovnání s ní je na tom Karolína bídně a chce s tím něco udělat.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 21. 06. 2024 19:00

Od té doby, co mi Monika řekla, jak často mají s mužem sex, jsem byla nervózní. Myslela jsem si, že když nespím s manželem tak často, bude to mít neblahý dopad na naše manželství. Nakonec jsem si uvědomila, že srovnávání je v tomto případě zbytečné.

Kamarádka mě svým intimním životem zahanbila

Zrovna jsem s kamarádkou u vína rozebírala rekonstrukci ložnice, když jsme se dostaly na intimnější téma. Já naivně rozebírala noční stolek, který by měl mít poličku na knihy, když se Monika zasmála. „A kolik toho tak v posteli přečteš, prosím tě?“ Zamyslela jsem se nad tou otázkou zcela upřímně, každý večer já i manžel čteme knihy už léta.

„Víš, jak to myslím. Taky něco občas otevřu, ale stejně pak nevím, co jsem četla. Před spaním se mají dělat jiný věci,“ chichotala se a já se chápavě usmála. Zhruba jednou nebo dvakrát za měsíc u nás taky nedojde na čtení. Ale u Moniky je to evidentně častěji. Zeptala jsem se na rovinu a její odpověď mě šokovala. S manželem spí denně nebo alespoň obden.

„Je to jako čištění zubů, prostě nutnost,“ trvala na svém, když jsem se zhrozila. Ihned mě napadlo, že je u nás něco špatně. Monika chtěla vědět, jak často to děláme my, a protože jsem se styděla říct pravdu, zalhala jsem: „Maximálně dvakrát týdně, asi nejsme tak náruživí.“ Jenže pravda byla, že jsme někdy měli klidně pauzu měsíc a svět se nezbořil. Je s námi něco v nepořádku?

Začala jsem manžela nutit do sexu

Doma jsem byla od té doby jako na jehlách. Pokukovala jsem po manželovi v pyžamu, jak si čistí zuby, maže si ruce krémem a noří se do detektivky. Nevěděla jsem, jak naznačit, že bychom měli jít do akce. „Dnes?“ vykulil oči, když jsem sáhla pod peřinu. Taky se mi moc nechtělo, ale cítila jsem povinnost.

„Měli bychom to dělat častěji, aby z nás nebyli staří manželé, co si na sex sotva vzpomenou“ – to mi vrtalo hlavou den co den. Koupila jsem si hezké noční košilky a manžel vrtěl hlavou nad tou proměnou. Jednou se mi přiznal, že je prostě unavený. Byla jsem zklamaná a přesvědčená o tom, že máme nekvalitní manželství.

„Jak je to u vás? Monika to má skoro denně!“ vyklopila jsem svůj problém další kamarádce. Ta se zasmála s tím, že se svým mužem nic neměla tři měsíce. Ale ještě to rozhodně nevzdává. „Máme takový období, nestresuju se. Na dovolený, nebo když jsou děti pryč, si to vynahradíme i několikrát za den,“ uzavřela debatu. Opravdu vypadala, že si z toho nedělá hlavu.

Zjistila jsem, že nejdůležitější je spokojenost obou

Doma jsem přestala tlačit na pilu a manžela to uklidnilo. Faktem je, že častější sex nám lepší manželství nezaručoval. Dokonce mě to bavilo kolikrát méně, než když se bylo na co těšit jednou za čas. Ale každý to má jinak a důležitá je vzájemná spokojenost.

Nedávno jsem potkala Moniku, s manželem prožívají velkou krizi a na obzoru je milenec. Monika je možná náruživější, než je obvyklé. Druhé kamarádce odjíždí brzy děti na tábor a už si shání sexy prádélko. Nic nemusí být zaručeno, nic netrvá věčně a neexistuje jen jedna šablona.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články