Dana (27): Narodilo se mi miminko, ale já chci svůj život zpět. Všichni mě za to odsuzují

unavená matka, dítě, počítač
Zdroj: Freepik.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Daně se nedávno narodilo miminko, ale místo radosti ji zachvátil smutek a ona se kvůli tomu cítila špatně. Když začala nahlas říkat, jak se cítí, všichni ji za to odsoudili.

Tereza Procházková
Tereza Procházková 20. října 2020

Nikdy jsem nebyla ten typ, který by se zvědavě koukal do kočárků a rozplýval se. Přesto, když jsem otěhotněla, říkala jsem si, že to je asi dobře.

žena v brýlích
Mohlo by Vás zajímat:

Anna (27): Zradila mě nejlepší kamarádka. Vše podřizuje jen tomu svému miminku

Nepočítala jsem s tím

S přítelem jsme spolu byli dva roky, a i když mi to přišlo trochu brzy, brala jsem to zodpovědně. Jít na potrat by mě nenapadlo. Plánovala jsem pracovat co nejdéle, jenže pak přišly komplikace a já musela být od pátého měsíce doma. Na běžném vyšetření mi totiž doktorka oznámila, že už můžu rodit a musím okamžitě ležet nebo půjdu do nemocnice. To pro mě byla muka.

Nešťastná žena
Mohlo by Vás zajímat:

Milada (29): Přítel mě donutil jít na potrat. Nakonec skončil s bývalkou, která má dítě s jiným. Zhroutila jsem se

Nejsem jako ostatní matky

S brekem jsem volala Davidovi, aby pro mě přijel, a nestihla jsem se ani rozloučit v práci. Byl to pro mě šok. Měla jsem nedodělané zakázky a přišla jsem si naprosto neschopná. David si vzal na začátku dovolenou a dohlížel na to, abych nic nedělala. A tím nic myslím opravdu nic. Já jsem od té doby své těhotenství nesnášela a měla jsem deprese.

Když se narodil Tomáš, strašně se mi ulevilo, že už je to za mnou. Mateřská láska se ale nedostavila a já jsem na něj kolikrát koukala a říkala si, kdy to přijde. Starala jsem se o něj, ale i David si všiml, že to dělám jako robot.

žena ve středních letech
Mohlo by Vás zajímat:

Táňa (45): Přála bych si ještě miminko. Manžel mi ale řekl něco strašného

Jsou to pro mě muka

Nemyslím na nic jiného než na svou práci. Toužím se vrátit zpět, vést smysluplné rozhovory s kolegy a nejen přebalovat plíny. Cítila jsem se kvůli tomu hrozně a pak jsem našla diskuzi, kde psaly maminky, že to mají stejně. Davidovi jsem řekla, že se vrátím do práce a chci zase žít. Ten mi odvětil, že to nepřipadá v úvahu a pořád se kvůli tomu hádáme. Já chci ale svůj život zpátky. Měla jsem skvělou práci, dobré vyhlídky a najednou jako bych se propadla hluboko do propasti, ve které se topím.

Není to tak, že své dítě nemám ráda, jen mi činí radost úspěch a uznání lidí v práci a ne celodenní žvatlání a nekonečné opakování těch stejných věcí. David a moje rodina mě za to odsuzují, říkají, že jsem krkavčí matka, ale já si myslím, že by se o tom mělo mluvit. Neměla jsem mateřské pudy a asi jsem je měla poslechnout, takhle se trápíme všichni.

sexy byznys žena
Mohlo by Vás zajímat:

Agáta (35): Všichni se mě ptali, kdy už otěhotním, doteď jsem musela lhát. Pravdu neunesli

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Pokud máte i vy zkušenost, která vás zasáhla, a chtěli byste se s ní svěřit, napište na redakce@lifee.cz.

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články