Mirka (43): Soused mi dělal naschvály. Šla jsem si to s ním vyřídit a čekal mě šok

muž a žena
Zdroj: Freepik

Vedle Mirky se nastěhoval nový soused. První měsíce ho brala normálně, ale postupně jí čím dál víc pil krev. Když jí došla trpělivost, šla si to s ním vyřídit. Jak to dopadlo?

Tereza Procházková
Tereza Procházková 2. dubna 2021

Rozvedla jsem se před třemi lety. Manžel neustál fakt, že nemůžu mít děti, i když to věděl dopředu. Opustil mě, protože čekal potomka s jinou ženou. Trvalo mi rok, než jsem se z toho vzpamatovala.

stařenka a mladá žena
Mohlo by Vás zajímat:

Denisa (27): Na ulici upadla stařenka, tak jsem jí pomohla. Potom vymyslela pěknou kulišárnu

Dělal mi problémy s popelnicí

Před rokem a půl se vedle do domu nastěhoval nějaký muž. Když jsem viděla, jak se svou ženou a synem grilují, bylo mi smutno. Dokonce na mě volal, jestli se nechci přidat, ale nešla jsem. Jinak jsme se vždy přes plot pozdravili. Poslední půlrok mi ale začal pít krev.

Každou středu jezdí popeláři, takže vždycky v úterý jsem šla postavit popelnici před plot. Tam už ale byla ta sousedova, přitom měl svoje místo před domem. Jako hlupák jsem mu ji vždy dovezla prázdnou zpět. Jednou jsem ho i viděla, jak se plížil, aby mohl dát svou popelnici k té mojí. Nejsem konfliktní typ, takže jsem nevěděla, co mám dělat.

táta a dcera
Mohlo by Vás zajímat:

Roman (37): Pětiletá dcera si v obchodě pustila pusu na špacír, dohodila mi tím úžasné rande

Dával mi do schránky letáky, které nesnáším

Poté mi dával do schránky hromady letáků, které nesnáším. Když jsem mu řekla, že je nechci, slíbil, že už je tam dávat nebude, a zase to udělal. V zimě třeba odhazoval sníh ze své zahrady na tu moji. A když začalo jaro a já popíjela na zahradě kávu, vtom na mě spadl míč. On a jeho synek se přes plot omlouvali, ale já věděla, že to udělal schválně.

Korunu tomu nasadil, když jsem si venku sušila prádlo. Během půl hodiny se z jeho zahrady vyvalil kouř, jak pálil větve, a šel přímo na mé vyprané povlečení.

žena
Mohlo by Vás zajímat:

Jarka (49): Pomohla jsem bezdomovci, i když jsem se bála. Šokovalo mě, jak se mi odvděčil

Šla jsem si to s ním vyřídit

Tehdy se ve mně něco zlomilo a šla jsem za ním. Jenže on na zahradě nebyl, tak jsem klepala na dveře. Najednou se ozvalo: „Pojďte do kuchyně.“ Tak jsem šla. Tam stál ten kluk a soused. Třásl se mi hlas, ale dožadovala jsem se vysvětlení, proč mi dělá naschvály. „To je furt něco! Proč mě nenecháte být?“ vyjela jsem na něj. „Protože se mu líbíte! Vsadili jsme se s mámou, že strejdovi pomůžeme!“ vykřikl ten kluk.

Petr, jak jsem později zjistila, se mi za všechno omluvil. Když mě prý viděl poprvé, moc jsem se mu líbila, proto mě zval na grilovačku. Proto ty popelnice, letáky a všechny naschvály. „Abych s vámi měl kontakt,“ nejistě se usmál a malý Kuba dodal: „To já mu radil, co má dělat!“ Bouchal se hrdě pěstí do hrudi.

Byla jsem tak v šoku, že jsem se musela posadit. Celou dobu jsem si myslela, že je ženatý, a ona to byla jeho sestra se synem. Druhý den mi přinesl obří kytici a já ji přijala. Rozhodla jsem se jít štěstí naproti, zatím to vypadá slibně.

muž a žena
Mohlo by Vás zajímat:

Štěpánka (33): Políbila jsem svého šéfa za to, že mi pomohl. Takovou reakci jsem nečekala

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Miluška Voborníková (73) o celoživotní lásce s Petrem Spáleným, čtyřleté vnučce a urputných fanoušcích

Miluška Voborníková (73) o celoživotní lásce s Petrem Spáleným, čtyřleté vnučce a urputných fanoušcích

Další články