
Ona byla krásná aristokratka, on zase dobrodruh. Společně se stali pro nacisty symbolem ideálního manželství. Jaká byla Carin, manželka říšského maršála, zakladatele gestapa a vrchního velitele Luftwaffe Hermanna Göringa?
Carin Göring (rozená von Fock) se narodila ve Švédsku v roce 1888. Byla jednou z pěti dcer barona Karla von Focka a jeho irské manželky Huldine (za svobodna Beamish). Carin na první pohled vypadala jako dokonalá dáma. Pohledná, s jemnými rysy a nezapomenutelnýma velkýma očima. Dokázala si získat srdce každého muže.
Nudu v prvním manželství vystřídal vášeň s Göringem
Carininým prvním manželem se stal důstojník a baron Nils Gustav von Kantzow. Vzali se v roce 1910 a měli spolu syna Thomase. Carin se začala v manželství velmi rychle nudit. Její muž byl prý nudný patron, se kterým nebyla žádná zábava. Není tak divu, že když potkala o pět let mladšího Hermanna, bláznivě se do něho zamilovala.
Její sestra Marie se vdala za bohatého šlechtice, badatele a člena švédského nacistického hnutí, Erica von Rosena, na jehož zámku Carin poprvé setkala s Göringem. Udělal na ni dojem. S letadlem přistál na nedalekém zamrzlém jezeře. Společná večeře u krbu pak udělala své. Ale připomeňme také, že tehdy sedmadvacetiletý Göring vypadal úplně jinak, než jak ho většina lidí poté viděla na starších fotkách. Měl atletickou postavu a výrazné rysy na štíhlé tváři a jako německé letecké eso s aristokratickými kořeny neměl o ženy nikdy nouzi.
S Carin ho ale pojila obrovská vášeň. Již po několika měsících se k sobě sestěhovali. To vyvolalo skandál, žít na hromádce bylo neobvyklé. Bylo jim to ale srdečně jedno.
Kvůli nové lásce se Carin Göring zřekla syna
Carin na konci roku 1922 souhlasila s tím, že syn Thomas připadne do péče Kantzowa, aby dosáhla rozvodu. Hned další měsíc, v lednu 1923, se konala svatba s Hermannem. Bývalý manžel jí to neměl za zlé. Dokonce jim daroval mercedes a vilu poblíž Mnichova. Jejich svazek byl dokonalý. Carin Göringa okouzlila svou krásou, intelektem a fascinací nacismem. A nejen jeho. „Zamilovala“ se i do Adolfa Hitlera. Působil na ni jako rytíř, který se nebojí bojovat za pravdu.
Máloco ale vydrží napořád. Carin začaly sužovat vážné zdravotní potíže - angína pectoris, astma i revmatismus. K tomu ještě později přibyla tuberkulóza. Pár se také potýkal s finančními problémy. Mezi válkami si Hermann sháněl práci jen velmi těžko, nepomohl jim ani její bývalý manžel, který spáchal sebevraždu. Zřejmě neunesl jejich odloučení. Po neúspěšném puči v roce 1923 se sice Hermann vězení vyhnul, začal ale užívat morfium, kvůli čemuž přišel o svou atletickou postavu. Museli také prodat auto. V roce 1925 se odstěhovali do Stockholmu, kde se na náklady tchána začal Hermann léčit. A jakmile uslyšel, že nacisté nabírají na síle, okamžitě se vrátili do Německa.
Na pohřbu Carin Göring byl i Adolf Hitler
V Mnichově začali oba zářit mezi místní smetánkou. Carin se ale musela držet trošku zpátky, zdraví měla pořád chatrné. Doslova mu před očima chřadla, spoustu času trávila odpočinkem či v lázních, koncem září 1931 jí zemřela matka a ona se i přes zákazy lékařů zúčastnila jejího pohřbu ve Švédsku, čímž si ale zpečetila svůj osud. O měsíc později zemřela. Nejprve spočinula u matky, pak ji přenesli do mauzolea na Göringově novém panství Carinhall a na jejím pohřbu se ukázal i Adolf Hitler. Na konci války pak raději její ostatky nechal zakopat v lese a panství nařídil vyhodit do vzduchu, aby se nic z něj nedostalo do spárů Rusů.
Zdroje informací:
Wikipedia.org: Hermann Göring
Ciekawostkihistoryczne.pl: Carin Göring. Żona idealna