Ledvinky a jak je nosit: Trend devadesátek se vrací v elegantní podobě a do pasu se už nepřipínají

15 trendy ledvinek, které se už nenosí v pase jako v devadesátkách
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Ikonická "ledvinka" Gucci. (25 750 Kč)Podobné logo i model nabízí značka Coach. (5 190 Kč)Loga zdobí i sněhobílou kabelku značky Kazar. (3 490 Kč)Dostupný model značky Expatrie za 999 Kč.+ 11 fotek+ 12 fotek

Duch devadesátek se s přehledem prolíná všemi současnými trendy. A pozapomenuty nezůstaly ani stylové doplňky z řad kabelek. Vzpomínáte na ledvinku? Zatímco v devadesátkách jsme nedaly dopustit na ryze sportovní variantu a zarytě ji nosily připnutou v pase, současnost dopřává prostor elegantnějším modelům i různým způsobům nošení. Připojíte se k milovnicím ledvinek současností nebo je raději přenecháte jiným?

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková21. 11. 2023 09:00

Anglický název belt bag napovídá, že měla původně opravdu zastupovat především pozici v pase, suplovat opasek, a svůj obsah tak své nositelce servírovat stále na dosah, aniž by právě ruce zůstaly jakkoliv jinak zaměstnány. Dnes ale ledvinky míří spíše výš. A nejen v pozicích oblíbenosti. Doslova šplhají po našich tělech blíže k srdci nebo je nosíme přímo na něm. Ležérně připnutou přes hruď, jako nedílnou součást outfitu, který doladí.

Nosí se ale i klasicky přes rameno nebo předloktí a pozapomenuta nezůstala ani původní funkce menší kabelky umístěné na popruhu s přezkou pohodlném pro připnutí do pasu či přes boky.

Ledvinka míří na naši hruď

Že je zpět jejich čas, o tom svědčí nepřeberné množství modelů napříč značkami, které je nabízejí. Od nejdostupnějších řetězců přes alternativní a slow fashion labely až po nejzvučnější módní domy. Svou okouzlující variantu tak už několik sezon nabízí třeba Gucci v typickém provedení z obrandovaného plátna s nepřehlédnutelnými trikolorními tkalouny. Dior zase okouzluje svět módy v posledních letech miniaturní variantou ikonické saddle bag v provedení místo opasku. Nepraktická, takřka bez jakéhokoliv prostoru, ale tak roztomilá!

Dříve "fotrovský" prvek, dnes hit

Pár let zpět ještě platily za módní faux pas. Dnes ale bez problémů spadají mezi hlavní trendy v tomto roce i klasické sportovní varianty ledvinek. A můžete je teď zase nosit “postaru", tedy vzadu na zádech (od toho umístění se také odvíjí název ledvinka) anebo stylově – vpředu v pase. A to ani nemusíte právě vyrážet běhat.

Zaměřte se na elegantní varianty

Aktuálně si ale hlavní pozornost přece jen usurpují sofistikované varianty ledvinek a belt bags elegantních tvarů, materiálů i zpracování, kterým nejvíc stylového prostoru dodáte právě upřednostněním nošení příčně přes hrudník. Z doplňku se tak ve vteřině stane středobod celého vašeho modelu, proto vždy dobře vybírejte, aby kousek, který do šatníku takto zařadíte, korespondoval s většinou vaší stávající garderoby, nerozbil ji, ale příjemně ji doplnil. Nechcete přece významně měnit svůj styl jen proto, aby do něj nakrátko vstoupila nápadná, netradičně nošená kabelka, která umí být příjemným zpestřením, rozhodně na ní ale nelze stavět celý váš po krůčcích budovaný módní styl a ozkoušený osobitý šatník.

Na luxusní i dostupné varianty stylových ledvinek se můžete podívat do naší fotogalerie.

Nenáviděná Pavlínka z MasterChefa: Odkryla svou pravou tvář i plány utéct do Norska

Nenáviděná Pavlínka z MasterChefa: Odkryla svou pravou tvář i plány utéct do Norska

Související články

Další články