Herečka Lenka Termerová prodělala v roce 2009 rakovinu prsu, a jak prozradila v talkshow Na kafeečko, v té době se začala zajímat o účinky bylinek. Milušce Bittnerové vysvětlila, že bylinné čajové směsi dodnes užívá a nedá na ně dopustit. Které konkrétní léčivky a esenciální oleje jí doma nesmí chybět?
Herečka Lenka Termerová (79) o své nemoci nejprve veřejně nemluvila a věděli o ní jen její nejbližší. Později začala otevřeně podporovat pochody proti rakovině prsu, kde otevřela téma doplňkové léčby bylinkami. „Kromě operace, chemoterapie a radioterapie jsem se ještě léčila bylinkami. Víte, my ženy jsme intuitivnější, jsme blíž přírodě, a proto nás i víc přitahují věci mezi nebem a zemí,“ zamýšlela se tenkrát v Aha!. V době své nemoci, v roce 2009, dokonce natáčela seriál Doktoři z Počátků, kde hrála bábu kořenářku Josefku. Vřelý vztah k bylinkám jí od té doby zůstal.
Doporučené video: Lenka Termerová v talkshow Na kafeečko
Lenka Termerová důvěřuje síle bylin
V talkshow Na kafeečko teď s Miluškou Bittnerovou zavzpomínala, že k bylinkám se dostala přes Milana Calábka, dramaturga divadla, které ji v mládí přijalo k angažmá hned po škole. Oklikou si k sobě po letech znovu našli cestu. „Díky Milanovi jsem získala doporučení na člověka, který je úžasný diagnostik a je bylinkář. A jeho tatínek už byl bylinkář. Jmenuje se Ladislav Kříž. A ten mi neuvěřitelně pomohl. Už patnáct nebo šestnáct let jsme přátelé,“ říká herečka, která bylinky dokonce sedm let studovala na vysoké škole. „Naučil mě bylinky a já na ně dám. Sítka dvakrát denně, bylinky jsou zázrak.“
Černý bez nebo tea tree olej
Podle Blesku si herečka z konkrétních léčivek oblíbila například černý bez, který umí čistit krev a pomáhá také při migrénách. „V bylinkách se vyznám, rozumím jim a věřím. Sama si je i pěstuji. Všechny rostliny jsou důležité. Věřím na citrogrepové kapky a tea tree olej. Mám ho doma pořád a dávám si ho na všechno,“ odhaluje své favority.
Lenka Termerová miluje Orlické hory i pohled na moře
Mimo bylinky pomáhá Lence Termerové také příroda. „Říká se, že člověk se nemá vracet po stopách do svého dětství nebo mládí, ale já miluju své návraty do Orlických hor. To je pro mě dream country. Mám slabost na Orlické hory,“ zasnila se v rozhovoru s Miluškou Bittnerovou. „Vždycky se těším, že se tam alespoň jednou za rok dostanu, i do toho Hradce Králové,“ poukazuje na svůj rodný kraj.
Do Orlických hor se vrátila právě i v době, kdy jí bylo nejhůř. „Když jsem si procházela rakovinou, uchýlila jsem se na chalupu, kde jsem jezdila na kole, chodila po lese a zhluboka dýchala, žila jsem jenom v přírodě, což mi zůstalo dodnes,“ potvrdila magazínu Sedmička. Mimo to si odpočine během poznávání nových krajin. „Na rozdíl od svého muže hrozně ráda cestuju a jeho vždycky přinutím, že jede se mnou. On je potom nadšený až teprve ve chvíli, kdy tam je. Má trošku kinetózu, takže se mu nedělá dobře, ale já hrozně ráda poznávám nové země,“ říká v talkshow Na kafeečko. „A miluju moře, miluju u něj sedět a dívat se na něj, to mi úplně stačí.“
Na aktuální fotografie herečky Lenky Termerové v talkshow Na kafeečko se můžete podívat v naší fotogalerii.
Zdroje informací:
Aha!: https://www.ahaonline.cz/clanek/aha-pro-zeny-vip-svet/146684/lenka-termerova-70-za-zivot-vdeci-i-bylinkam.html
Blesk: https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/204717/herecka-lenka-termerova-zpoved-jak-porazila-rakovinu.html
Sedmička: https://sedmicka.tyden.cz/rubriky/celebrity/lenka-termerova-energii-cerpam-v-prirode_543329.html










