Linda Evangelista o pekle s násilnickým exmanželem: Jako šéf modelingové agentury věděl, kam udeřit, aby mohla dál vydělávat

Linda Evangelista (58) zažila domácí násilí: Exmanžel věděl, kam udeřit, aby mohla dál vydělávat
Zdroj: Profimedia
Linda Evangelista se v dokumentu The Super Models rozpovídala o pětiletém dramatickém manželství s bývalým šéfem prestižní modelingové agentury Géraldem Mariem.Marie ji podle jejích slov soustavně týral a bil. Vždy ale tak rafinovaně, aby nebyly vidět modřiny. Přece jen potřeboval, aby modelka nadále vydělávala.Evangelista tvrdí, že od Marieho chtěla odejít, ale není to zdaleka tak snadné udělat, jako o tom mluvit.Odvahu promluvit o svém manželství dostala Linda až poté, co Marieho obvinily ze sexuálního násilí další modelky. Celkem jich zneužil více než deset a některým z nich nebylo víc než 14 let.+ 2 fotky+ 3 fotky

Kanadská modelka Linda Evangelista (58) má za sebou několik nepovedených vztahů. Jak přiznala v dokumentu Apple TV+ The Super Models, zejména její jediné manželství je pro ni dodnes noční můrou. Tehdejší šéf evropské pobočky Elite Model Management Gérald Marie (73) totiž nechodil pro ránu daleko. A nejen pro ránu...

Tereza Švandová
Tereza Švandová20. 09. 2023 13:30

Linda Evangelista byla za Marieho vdaná v letech 1987–1993. "Postupně jsem zjišťovala, že jde o hodně špatný vztah," poukázala uhrančivá kráska. "Je o hodně snazší někomu radit, aby opustil násilnického partnera, než to udělat. Naprosto to chápu, protože sama jsem v něčem takovém pět let žila. Kdyby to bylo jen o tom: 'Chci se rozvést, ahoj.' Ale takhle to fakt nefunguje."

Bil ji tak, aby modřiny nebyly vidět ani při modelingu

Marie byl přitom v týrání své manželky rafinovaný. Věděl, čím se živí, i jak složité je v takovém případě důkazy fyzického násilí maskovat. "Měl zcela jasno v tom, že se nesmí dotknout mého obličeje. Vlastně ničeho, co nám vynáší peníze," přiznala modelka. "Vdala jsem se za něj ve 22 letech a odešla v sedmadvaceti, kdy už mě připravil o všechno. Ale byla jsem v bezpečí a svobodná, to bylo to hlavní," vylíčila Evangelista.

Že Marie není žádný svatoušek, vyšlo najevo v roce 2020, kdy ho sedm modelek obvinilo ze znásilnění a sexuálního obtěžování. Linda o pravdivosti jejich prohlášení vůbec nepochybuje, byť po dobu manželství netušila, čeho se její muž dopouští, a složila jim poklonu za to, že s tím dokázaly jít ven.

Sama si prý až po zveřejnění jejich obvinění dodala odvahu sdílet svůj vlastní příběh. "Byla bych ráda, aby si všichni tito idioti své činy dvakrát rozmysleli a báli se. A ráda bych všem ženám v podobné situaci vzkázala, že v tom nejsou samy," dodala.

Marie údajně sexuálně zneužil více než desítku modelek

Minulý rok se navíc objevily zprávy o tom, že Marie během manželství s Evangelistou sexuálně zneužil více než deset modelek, které měl na starosti ve své nadnárodní agentuře, některým přitom nebylo víc než 14 let. Na mušku si podle jednoho ze zaměstnanců bral ty nejmladší proto, že věřil, že "panny nejsou fotogenické".

Vedl si prý také tabulky, kam modelky, se kterými on nebo jeho pobočníci spali, řadil podle určitého bodového systému založeného na jejich věku a tom, zda byly, nebo nebyly panny. Podle jedné ze žalujících, americké modelky Carré Sutton (53), se navíc většina orgií odehrávala přímo v pařížském sídle zvrhlého magnáta, které tehdy sdílel s Evangelistou.

Gérald Marie v prohlášení pro Apple TV+ veškerá obvinění popřel s tím, že "se nikdy na nikom nedopustil ani toho nejmenšího aktu násilí". Francouzský soud uzavřel případ letos v únoru s tím, že ke zločinům došlo v osmdesátých a devadesátých letech, tedy z pohledu francouzského práva jsou již promlčené.

Zdroje informací:
Dailymail.co.uk
Dokument The Super Models

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články