Lukáš (52): Moje žena vypadá v padesáti skvěle, ale za jakou cenu. Společně se nenajíme a večery tráví ve fitku

nespokojenost
zklamání
Zdroj: Freepik

Lukáš se svou manželkou rád chlubí. Vypadá totiž skvěle, ale není to zadarmo. Skoro se nevídají, jeho žena prakticky žije v posilovně. O společném stolování nemůže být ani řeč.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 08. 12. 2023 13:00

Když se sebou začala Patricie (51) „něco“ dělat, byl jsem na ni pyšný. Nečekal jsem, že se v tomhle věku dokáže vyburcovat a vypadat lépe než zamlada. Ale je fakt, že ji skoro nevídám. Veškerý čas tráví prací na své postavě.

Manželka se rozhodla, že zatočí s kily navíc

Já i moje žena jsme si v určitém věku všimli, že se nám kulatí postavy. A to i přesto, že jsme se stravovali stejně a byli pořád aktivní. Nedělal jsem z toho žádnou vědu, spíš si z toho utahoval. Patricii to ale vadilo mnohem víc. Začala s postavou něco dělat a já se nestačil divit, jak rychle byly vidět výsledky.

Denně před prací chodila běhat a odpoledne posilovala. O víkendu mě tahala na tenis nebo do bazénu. Chtě nechtě jsem se také zapojil do jejího hubnutí, ale zdaleka jsem nedošel tak daleko. Evidentně ji to začalo bavit natolik, že hodlala svojí postavě obětovat velkou část každého dne. Začínal jsem být doma často sám, zatímco se Patricie dřela v posilovně.

Musím uznat, že tak krásnou postavu neměla ani v pětadvaceti. Vypadala perfektně a já chápal, že se toho nechce vzdát. Nezlákaly ji ani ty největší dobroty, kterými jsme se ládovali na rodinných sešlostech. Měla přísnou dietu, a abych vedle ní nevypadal jako koule, snažil jsem se s ní držet krok. Na maturitním plese naší dcery jsem se mohl chlubit nejkrásnější maminkou v celém sále. Postavu měla hezčí i než některé „osmnáctky“.

Jsem na manželku pyšný, ale moc se nevídáme

Kamarádi mi závidí dokonalou ženu, ale pravdou je, že se s Patricií moc nevidíme. Chodí spát velice brzy, protože vstává v pět, aby všechno stihla. Kromě neděle je každý večer dvě hodiny v posilovně a pak si připravuje dietní krabičky na další den. Já vysedávám s kamarády u piva, nebo jsem s dětmi doma a snažím se něco kutit.

Naše společné výlety mi moc chybí, večeře v rodinném kruhu taktéž. Moje žena totiž nevečeří. Mám tedy pěknou manželku, se kterou se rád někde projdu nebo vyfotím, případně pochlubím na firemním večírku. Vztah mezi námi se ale změnil a odcizili jsme se. Když jsem to Patricii řekl, tak mi vynadala.

Prý jsem se posmíval jejímu velkému zadku a teď fňukám. Asi má pravdu, jenže já to nemyslel zle. Bral jsem to tak, že spolu stárneme, měníme se a neměl jsem v úmyslu se snažit vypadat navěky skvěle. Ano, je příjemné mít doma krasavici. Jenže cena za to se mi zdá příliš vysoká. Připadám si, jako bych žil s vrcholovou sportovkyní nebo modelkou – Patricii ale její vzhled nevydělává a v tom je velký rozdíl.

Svádí mě kyprá rodinná kamarádka

Dostal jsem se do hloupé situace, kdy musím vyloženě odmítat nabídky jedné naší známé. Je to rodinná kamarádka, se kterou si rozumím řadu let. Několikrát mi doma s něčím pomohla a dala mi najevo, že se jí líbím. Klidně by mi byla na blízku i v jiných sférách. Jelikož jsem osamělý, tu možnost jsem hned nezavrhl a nechal si dveře otevřené.

Ta žena se nedá srovnávat s Patricií, co se týče postavy, je to normální kus baby. Mně to ale nevadí, naopak mi to připadá lidské, milé a bez trápení. Patricii se docela změnil pohled na krásu, je ke všem velice kritická, včetně mě. Kdyby tušila, že se o mě pokouší ženská „krev a mlíko“, Asi by to otřáslo naším manželstvím.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články