Mikrotrend léta 2024: Nadýchaná psaníčka z palmových listů neboli rafie se nosí ležérně v dlani

Mikrotrend léta 2024: Nadýchaná psaníčka z palmových listů neboli rafie se nosí ležérně v dlani
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž Lifee
Velké psaníčko z rafie, Mango, 1 299 KčPsaníčko s kovovými ozdobami, H&M, 719 KčRůžové psaníčko z rafie, Arket, 1 299 KčPsaníčko s oblým madlem a proužky, Next, 1 130 Kč+ 10 fotek+ 11 fotek

Přírodniny létu sluší. A platí to především v podání doplňků. Kabelky z přírodních materiálů tak budou dominovat i tomu letošnímu. Vedle velkých a prostorných se oblibě těší i stylová a nápadná psaníčka s pevným rámem.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 09. 06. 2024 09:00

Už jsme vám představili velké přírodní kabelky a koše i jejich stejně oblíbené miniatury. Své místo mezi módními hity roku 2024 mají ale i další zástupkyně modelů z rafie, splétaného palmového listí a jeho syntetických napodobenin.

Trendy kabelky z listí

Jsou jimi větší i subtilnější kabelky zvaná psaníčka, které spojují několikery totožné prvky. Pevný rám sloužící k zavírání i složitější nadýchaný tvar, který dovoluje napěchovat do nich mnohem víc, než je u psaníček obvykle zvykem. A to se v létě hodí!

Nosit je ležérně v dlani či v podpaždí nebo využít jejich uvnitř skrytého, obvykle jednoduše odnímatelného popruhu. Možností, jak je nosit, máte hned několik. Naprosto dokonale ale vypadají jako módní solitér, který zkrátka nepustíte z ruky.

Přírodní tóny nebo pastelové proužky

Nejoblíbenější jednoduché varianty s načechranou siluetou v dolních partiích a jasně tvarovaným, přesto nenápadným zavíráním zdobí přírodní barevnost původního materiálu - ze spařených listů rafiové palmy. Neskutečně přitažlivé ale jsou i jejich barevné a vzorované varianty. Etno prvek nebo jen jednoduché proužky dovedou minimalistické zavazadélko vkusně ozvláštnit.

Elegantní varianta snese ozdobné detaily

Opomenout nelze ani elegantní černá palmová psaníčka. Ta s hladkým, jemně vyplétaným vzorem můžete využít i jako společenský doplněk pro méně formální příležitosti. Kabelky zdobené korálky či jinými našívanými detaily pak zkuste angažovat jako party prvek.

Psaníčka z rafie, která budou hitem léta 2024, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články