Mikrotrend léta 2024: Žabky stylovější než obvykle zdobí nízké podpatky, jehly i platformy

Mikrotrend léta 2024: Žabky stylovější než obvykle zdobí nízké podpatky, jehly i platformy
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž Lifee
Leopardí žabky na nízkém podpatku, Zara, 749 KčŽabky na dutém klínku, Zara, 1 299 KčŽabky koženého vzhledu na vysoké platformě, Zara, 999 KčHnědé žabky z imitace krokodýlí kůže, Zara, 699 Kč+ 18 fotek+ 19 fotek

Letním trendům kralují žabky s podpatky. Ty kotěcí či tzv. kačenky i o poznání vyšší jehly nebo platformy mohou v létě 2024 zdobit váš nejnovější model pohodlných, přesto stylových "flip flops."

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 01. 06. 2024 09:00

Milujete žabky? K létu tento lehký druh obuvi neodmyslitelně patří, občas ale jejich klasická podoba vzbuzuje rozpaky. Což takhle zkusit pro tentokrát jejich elegantní variantu vyzbrojenou podpatky?

Podpatky jako záruka elegance

Pokud jste si doposud myslely, že žabky patří jen na pláž, jejich novátorská varianta ve formě pantoflíčků s kramfleky vás rázem přesvědčí o opaku. A s ní i fakt, že se proháněly po molech pro letošní sezónu u takových značek, jako je Chanel nebo Coperni. A ty lze za jasné arbitry neochvějných trendů považovat bez jakéhokoliv zaváhání.

Tvar, který připomíná tanga

Letos sice nově nosí mírně nezáviděníhodný přídomek, tanga sandálky, jejich silueta ale opravdu tvar světoznámého střihu kalhotek připomíná. A možná mají i leccos společného. Třeba fakt, že než si na ně zvyknete, bude to chtít trochu zkušeností. Přeci jen není naše kůže mezi palci a ukazováčky po dlouhé zimě na podobný diskomfort úplně navyklá. Jakmile ale tuto drobnost překonáte, nebudete je jistě chtít zout. Které druhy dominují mezi nejopěvovanějšími typy?

Jednoznačným hitem sezóny jsou velmi subtilní páskové modely s podpatky zvanými kačenky, v cizině také kitten heels. Nízký a úzký typ kramflíčku je překvapivě pohodlný, navíc postavě dodá patřičný postoj i pár centimetrů navíc, které se ve spojitosti s lehoučkými pantoflíčky z pásků vždy velmi hodí.

Zkrácená délka není na škodu

Můžete pak totiž tuhle jednoduchou nádheru nazout i ke kontroverzím délkám jako je midaxi či midi, včetně zkrácených nohavic kalhot typu culottes, a neztratíte díky nim ani milimetr z vaší výšky, naopak, opticky si významně polepšíte.

Výběr nejkrásnějších pantoflíčků ve formě žabek najdete v galerii pod článkem.

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články