Milovaný i nenáviděný volán: Peplum je staronovým trendem podzimu. Unosí ho i boubelky na sukních, šatech, topech i saku

Milovaný i nenáviděný volán: Peplum je staronovým trendem podzimu. Unosí ho i boubelky na sukních, šatech, topech i saku
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Svetr peplum, JDY, 990 Kč.Pulovr s volánem, Only, 899 Kč.Peplum top, Glamorous, 980 Kč.Úpletový korzetový peplum top, H&M, 899 Kč.+ 12 fotek+ 13 fotek

Módní peplum prvek patří k detailům, které buď milujete, nebo nenávidíte. Pokud patříte k první skupině, začněte jásat, kontroverzní "volán" je totiž zpět! A rovnou v plné parádě, vévodí podzimním modelům svetříků, topů, šatů i sak.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková16. 09. 2023 09:00

Nevěříte? Nahlédněte do kolekcí světových módních domů pro podzim a zimu. Strukturované lemy topů imitující sukýnku najdete na modelkách napříč přehlídkovými moly mnoha světových jmen. A dominuje jim mistrovsky extravagantní label nesoucí jméno svého již zesnulého zakladatele a mistra provokace Alexandera McQueena.

Klub fanynek nepřehlédnutelných volánů. Nebo radši ne?

Současný vzhled peplum trendu pojala jeho značka jako rockovou baladu stroze střiženého vlněného saka s ostrými tvary fazony, které lemuje nejen drapérie rozvlněných volánů v délce, ale i specifický začišťovací prvek – zip. A stejnou modelovou řadu umí vyrobit i z trendy rudé kůže. Extrémní provedení, hrdě však dnes stojí modelem běžně nositelným kouskům, kterým dle módní dikce současných dní nesmí chybět volán. Tedy alespoň jeden.

Hra s pleteninou i trendy modelace svrchníků

Když si jednotlivé kolekce módních domů prolistujete důkladněji, najdete v nich strukturované pleteninové topy, krajkovou romantiku i megalomanské úpletové prvky. To vše se ale může stát předlohou pro vtažení extravagantního, leč masivně se rozšiřujícího prvku také do vaší šatny. Právě úpletové varianty, které přirozeně splývají, ale i modely z tužších tkanin či džínoviny mohou překvapit příjemně zeštíhlujícím efektem také nositelky plnějších tvarů a velikostí plus size.

Hourglass tvary kralují sezoně

Důležitým parametrem, kterým se tahle móda pyšní, je jeho prokazatelně ženštější silueta. O přesýpacích hodinách, které stojí modelem současným trendům, jsme vám už nedávno na Lifee.cz v rámci přibližování žhavých módních trendů současnosti vyprávěli, zde je inspirace jejich tvary ale výraznější než jindy. Peplum dává vyniknout štíhlému až vosímu pasu a neopomíná navíc pěkně tvarované a řádně oblé boky. A za tyto tvary už stojí vystoupit ze své komfortní zóny a sáhnout po módním prvku, který sice oslovuje masy, má ale také notnou řádku odpůrkyň.

Tak co? Do kterého oddílu se řadíte? Pokud si vás návrat peplum trendu definitivně získal, prolistujte si naši inspirativní fotogalerii.

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Související články

Další články