Obývák Jitky Asterové se proměnil v překrásnou jógovnu: Herečka nás naučila základní pozici, která zbaví napětí

Jitka Asterová dovede to, co mnozí z nás neumí - jógová pozice, která vede do klidu.Obraz Buddhy ke cvičení jógy skvěle ladí.Detail osvědčení Jitky Asterové - lektorky jógy.Jitčino osvědčení lektorky jógy si zasloužilo krásný rám.+ 13 fotek+ 14 fotek

Herečka Jitka Asterová se řadí mezi celebrity, které propadly józe. Cvičí ji u sebe doma v obýváku a magazínu Lifee.cz přímo pod oblíbeným obrazem Buddhy sama pár jednoduchých uvolňovacích cviků předvedla. Občas s ní cvičí i někdo z rodiny nebo přátelé, kteří se k ní pokaždé těší.

Šárka Schmidtová
Šárka Schmidtová 28. 05. 2024 06:00

V našem novém pořadu Vítejte! jsme se od Jitky dozvěděli, jak se k józe dostala a kromě toho nám předvedla a vysvětlila i několik jógových pozic, které si může každý vyzkoušet. Tomu, kdo si myslí, že je jóga moc pomalá a líná, vzkazuje: „Nesmysl. Existuje i rychlá jóga!“ Jógovnu má Jitka v obýváku pod nádherným obrazem Buddhy. Tvrdí o něm, že takhle něžného Buddhu ještě nikdy neviděla, že ji uklidňuje – a tím líp se jí pak cvičí. 

Od ladné krasobruslařky se dostala až ke zvedání činek

Jitko, ty sportuješ odjakživa. Pamatuješ si, jak jsme před lety chodívali spolu na aerobik?
No jistě! Ještě s námi Mahulena Bočanová. A předcvičovala nám Bára, která byla taková trochu při těle, ale pevná a byla výborná! Skvělá! Byla tehdy skoro jediná, ale především nejlepší. Dokonce jsem pro ni nacvičila jakousi motivační kazetu…

Jak ty si všechno pamatuješ!
To je přece nezapomenutelné! A navíc mám – jako bývalá krasobruslařka – pohyb v krvi. Bez něho nejsem nic. Nebudeš tomu věřit, ale prošla jsem i obdobím posiloven!

Zvedala jsi i činky? Vzpírala?
Vzpírala! Ano, ano, a pomalu mi rostly vousy pod nosem, jak jsem makala! Ale to jiná kapitola.

Mám cvičit jógu? Ale to je přece hrozná nuda!

Jak ses vůbec dostala k józe?
Když se sem jóga před masověji dostala, najednou mi spousta lidí říkala: „Měla bys, Jitko, začít cvičit jógu! To je tak úžasné!“ Zkusila jsem to a hned toho nechala se slovy: „To je ale hrozná nuda!“ A mám-li být upřímná, nečekala jsem, že se k ní ještě někdy vrátím.

Kdo tě nakonec přemluvil?
Asi před patnácti lety jsem přišla ve správný čas na správné místo ke správné lektorce a úplně jsem se do jógy zamilovala. Jsem pro ni jako stvořená. Mám dobrý rozsah pohybu, i když to, co jsem zvládla před lety, dnes, po té čtyřicítce už nedokážu. 😊

Tak mi něco ukaž!
Mám, opravdu? Ale nejsem na to oblečená! Předvedu ti nejprve základní pozici, kterou ty bys nazvala turecký sed. A přidám ještě několik dalších, které si může každý, kdo není lenoch a chce se hezky protáhnout, cvičit doma ve svém obýváku. Zkusíš to taky?

Zkusím. Slibuju!

Co dalšího se ještě ve videoreportáži o Jitce Asterové a józe dozvíte:

  • Kde cvičí se svými žáky jógu
  • Jakou měla za mlada přezdívku
  • Z čeho čerpá Jitka energii
  • Jakým způsobem máme jógu cvičit

Související články

Další články