Odtajněný slovníček generace Z: Etický hacker vysvětluje, co znamenají výrazy hype, leavnout nebo bruh

Počítačový věk s sebou nenese jen sníženou fyzickou aktivitu mládeže, ale také specifické výrazivo, kterému my, starší, jen stěží rozumíme. Etický hacker Pavel Matějíček proto každý týden chystá pro rodiče slovníček nejpoužívanějších slangových obratů generace Z. Víte, kdo je youtuber a co musíte udělat, když chcete něco leavnout? Mrkněte se.

Tereza Švandová
Tereza Švandová 27. 02. 2024 12:30

Svůj vlastní slovníček jsme měli my, stejně jako každá předchozí generace. A přirozeně ho mají i dnešní puberťáci. Z celé plejády jejich originálních výrazů jsme i tentokrát vybrali další pětici. Znáte slovíčka hype, leavnout či bruh? Ne? Tak to honem pojďte dohnat.

Co je to hype?

Hype znamená, že je něco nahajpované. A co znamená nahajpované? Když je něco nahajpované, tak to trenduje a je kolem toho velký poprask. Dá se třeba říct, že kolem posledního Kazmova filmu byl velký hype. Ale hype má jednu nevýhodu, také rychle opadne. Takže hajpované věci bývají rychle vystřelené, ale brzo po nich neštěkne ani pes.

Co všechno může být cute?

Cute znamená, když je něco roztomilé anebo je to moc hezké. Můžu říct třeba, ty tvoje nové vlasy jsou hrozně cute.

Kdo je youtuber?

Youtuber je označení pro člověka, který nahrává svoje videa na platformu YouTube. V těch videích může být někdy i reklama a potom se z youtubera stává spíš už influencer. Nicméně youtubeři jako takoví standardně influencing nedělají a vydělávají spíš třeba na merchi (zboží se svou značkou, jménem nebo osobou - pozn, red.), který vám potom prodávají.

Co znamená leavnout hru nebo vztah?

Leavnout znamená něco opustit. Můžete leavnout třeba hru, ale můžete leavnout i vztah. Každopádně všechno směřuje k tomu, že něco opouštíte. Můžete to použít třeba ve hře jako: ,,Hele, včera mě šestnáctkrát zabili, tak jsem to leavnul."

Kdy je na čase pronést bruh (čteno bra - pozn. red.)?

To není špatně vyslovená podprsenka, ale povzdech. Také to můžete slyšet vyslovené foneticky jako bruh. Tahle hláška znamená něco, jako když jeden člověk řekne: ,,Hele, z testu z matiky jsem měl 39 bodů." A ten druhý zareaguje: ,,Tak to je dobrý, ne?" A ten první namítne: ,,No jo, ale ze sta." A ten druhý odpoví: ,,Bruh."

Související články

Další články