Pražský Fashion Week 2024: Soutěž talentů ovládla Hana Valtová s extravagantní kolekcí s podvazky a třásněmi

Pražský Fashion Week 2024: Soutěž talentů ovládla Hana Valtová s historizující kolekcí
Zdroj: Se souhlasem MBPFW/Petr Vagner
Vítězka Van Graaf Junior Talent 2024 Hana Valtová převzala šek s finanční podporou pro tvorbu nové módní kolekce.Precizní práce s detailem čišela ze všech vítězných modelů Hany Valtové.Model z vítězné kolekce Hany Valtové Dandizette.Model z vítězné kolekce Hany Valtové Dandizette.+ 14 fotek+ 15 fotek

Přestože prochází výraznou proměnou, některé jistoty se na pražském týdnu módy nemění. Sobotní odpoledne tak už tradičně patří mladým návrhářům a soutěži Van Graaf Junior Talent. 

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 21. 04. 2024 11:15

I letos v rámci jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2024 proběhlo tradiční klání módních talentů. Od čtrnácti hodin tak postupně představili své mini kolekce posluchači či čerství absolventi uměleckých studií Hana Valtová, Valerie Jurčíková, Šimon Žák a Vojtěch Lopour. Do soutěže, která se na týdnu módy už osm let koná ve spolupráci s pražským multibrandovým módním obchodním domem, se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let.

V porotě zasedla návrhářská elita

V porotě tentokrát vedle ředitele pražského týdne módy Lukáše Loskota zasedly šéfredaktorky takřka všech nejprestižnějších titulů včetně Vogue, Elle nebo Harper’s Bazaar a mnoho dalších odborníků. Tradiční předsedkyni poroty, módní návrhářku a pedagožku, profesorku Liběnu Rochovou pak doplnili ještě dva věhlasní návrháři, Jan Černý a také slovenský designér Boris Kráľ.

Doporučené video: Rozhovor s designérem Janem Černým


Inspirace historií v barokních kulisách zářila

Hana Valtová, studentka pražské UMPRUM si v barokních kulisách na improvizovaném mole s několika kamennými portály dveří porotu nakonec získala čtyřmi precizně zpracovanými, krejčovsky velmi náročnými modely inspirovanými historií. Její vítězná kolekce pojmenovaná Dandizette je odkazem na dandysmus a módu 18. a 19. století.

Porotu oslovila precizní móda Hany Valtové

Korzetové šaty s kratičkými sukněmi a impozantními rukávy doplnila autorka kolárky, zdviženým límcem nebo stylizovanými transparentními punčochami s podvazky a rukavičkami. Sako nadměrných rozměrů zase návrhářka Hana Valtová modelce ledabyle nasadila se spadlými rameny, záměr ale podpořil výrazný prvek na zádech, záplavu třásní povlávajících až k zemi. Ani v kombinaci s poměrně tradičními džínami historizující prvky na blůze se složitou modelací na další z kreací neztratily švih.

Hana Valtová získala finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, kterou představí v rámci příštího pražského týdne módy. Prohlédnout si ji tak budete moci již na podzim tohoto roku, pokud navštívíte podzimní edici Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Modely vítězky letošního ročníku Van Graaf Junior Talent 2024 Hany Valtové i modely dalších finalistů si můžete prohlédnout v galerii pod článkem.

Související články

Další články