10 znaků, že randíte s emocionálním psychopatem

Nejhorší poznatek? Že se emocionální psychopat schovává za velmi pohlednou slupkou...
Zdroj: Popsugar.com

Vřeští, když se jim nedostává pozornosti. Mají sadistický smysl pro humor. A jsou okouzlující... Emocionální psychopati se nepostřehnutelně pohybují kolem nás. A jsou možná blíž, než si myslíme. Těchto 10 znaků by vám mělo napovědět, zda tímto nebezpečným cynikem není přímo váš partner.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová23. 04. 2016 22:26

1. Postrádají empatii

Míváte pocit, že je váš partner jako chodící menhir? Zachovává pokerovou tvář a emoce dává najevo, jen když jde o otázky života a smrti? Psáno s nadsázkou, ale muži jsou obecně tvorové emocionálně chladnější. Nelze po nich žádat intenzivní reakce na každou maličkost. Pokud ale nikdy neprojevili sebemenší náznak soucitu nebo empatie, něco není v pořádku…

2. Neustále lžou

Kdo lže svému partnerovi, podřezává vztahovou větev. Copak mohou chovat soucit, když svou falešností zraňují nejbližšího člověka? Nejde o to, zda říkají nepravdy týkající se důležitých témat či malicherností. Emocionální psychopati mají tendenci lhát o všem. Což je nestabilní základ pro pevný a krásný vztah.

d482f579500fc1f61d95f19d3

d2e32ef2f26b3b0469de737e0bf62

3. Ponižují své partnery před ostatními

Ponižování partnera ve společnosti nejenže není projevem lásky, ale ani respektu. Dotyčný zraňuje partnerovy city a upřednostňuje urážky před tím, aby se za něj postavil. Takový hrubián si nezaslouží nic jiného než označení „citový psychopat“.

4. Dožadují se pozornosti, ale sami ji nevěnují

Rochní se v lichotkách a v momentech, kdy jsou středem pozornosti. Až zapomínají na svůj protějšek. Neuvědomují si, že každý v páru vyžaduje určitou míru pozornosti. Jsou neurotičtí, když jejich potřeby nejsou (okamžitě) ukojeny. To však vede k jednostrannému vztahu.

5. Nikdy nejsou viníky

Zodpovědnost za činy jim nic neříkají. Vždyť je mnohem jednodušší svalit vinu na partnera?! Jejich ego zůstane neposkvrněné. A mysl čistá jako studánka...

6. Izolují své protějšky

Emocionální psychopati se dožadují pozornosti. Ale nechtějí se o ni dělit. S nikým! Proto mohou partnera přesvědčovat, že nikoho jiného k životu nepotřebuje. V horším případě mu vycházky do společnosti zakážou úplně. Ne zřídka v tuto chvíli nastoupí vydírání ve smyslu „jestli mě miluješ, tak…“.

7. Vydírají

Emocionální psychopati neřeší problémy mávnutím rukou. Namísto toho se pravděpodobně rozzuří a začnou svého partnera vydírat. V závažných případech mohou narušení jedinci vyhrožovat, že si fyzicky ublíží.

8. Neprojevují lítost

Cleoicequeen.blogspot.com

Navzdory všem krutostem, které jsou schopni provést lidem, kteří se rozhodli strávit život po jejich boku, nikdy nedají najevo lítost. Slůvko „promiň“ neznají. Mnohem spíš partnery přesvědčí, že za všechno mohou oni.

9. Mají sadistický smysl pro humor

Každý máme jiný smysl pro humor a i ten černý má své „kouzlo“. Ve vtipech plných násilností či nechutností lze ale jen stěží hledat nadsázku. Spíš začnou partnera strašit.

10. Jsou mimořádně charizmatičtí

To nejhorší nakonec – všechny zmíněné odporné vlastnosti emocionálních psychopatů se schovávají za mimořádně pohlednou slupkou. Jejich silné charizma svádí. A bohužel leckdy zaslepí. Pokud se s tímto extrémním lidským druhem spustíte, pravděpodobně s ním vydržíte dlouho – po každé hádce vás „očaruje“ svou osobností i slůvky, že „všechno bude jako dřív“. 

Toužíte po krásném vztahu? Inspirujte se těmi, kterým to klape dlouhá léta:

Nástupkyně Dády Patrasové o vztazích: Klukům jsem se nelíbila, nosila jsem krunýř, říká Karolina Neuvirthová Gudasová

Nástupkyně Dády Patrasové o vztazích: Klukům jsem se nelíbila, nosila jsem krunýř, říká Karolina Neuvirthová Gudasová

Související články

Další články