4 nejčastější důvody, proč je nám partner nevěrný

3. července 2018 Eva Jeřábková
Pixabay.com
Pixabay.com

Pro každého může nevěra znamenat něco jiného. Ať už se jedná o milostný akt, nebo jen polibek, zrada je zrada. Jenže nevěrníci prostě jsou a budou i přesto, že svým sobeckým jednáním jen ubližují ostatním. Proč se toho ale doopravdy dopouštějí?

Nevěrníci poslouchají nejčastěji rock

Hudba a sex jdou skutečně ruku v ruce. Podle výzkumu neuvěřitelných 41 % z nich preferuje rockovou hudbu! Popovou hudbu poslouchá kolem 16 %, country 11 %, klasickou hudbu už jen 7 % a rap/hip-hop byl překvapivě na posledním místě se 2 %.

 

Chtějí být přistiženi

V podvádění hledají cestu ven ze vztahu, kde se jen trápí. Doufají, že je někdo při jejich činu nachytá a rozchod bude na spadnutí. Rtěnka na límci, podezřelé pozdní příchody, e-maily na společném počítači.

 

Snaží se zachránit svůj vztah

Řada mužů má milenku i přesto, že doma mají milující ženu a jsou s ní šťastni. Nejčastěji mezi partnery už vyprchal sexuální náboj. Oni nechtějí svou ženu opustit, a tak své sexuální napětí uvolní jinde.

Ženy jsou během ovulace nevěrnější

Jak vysvětluje výzkumnice UCLA dr. Martie Haselton: „Zjistili jsme, že ženy jsou nejvíce přitahovány jinými lidmi než jejich primárním partnerem, když jsou ve fázi plodnosti během menstruačního cyklu, to je den ovulace a několik dní předem.“ Ženy mají v tuto dobu největší potřebu sexu a jejich partner jim kolikrát nestačí.

 

Ať už jsou vaše důvody k úletům jakékoliv, vězte, že svým chováním partnerovi s největší pravděpodobností ublížíte. Nejsnazší a nejlepší řešení je si o všem promluvit. Komunikace je základem každého vztahu.