Vzhled prozradí nemoc, menstruaci i délku pánské chlouby: 9 veřejných tajemství lidského těla

muž, žena
Zdroj: pixabay.com

Podle nosa poznáš kosa. A podle prstů nadílku v kalhotách. Vědci se opět činili a v jednom se shodnou – váš vzhled na vás práskne mnohé. Třeba to, jak náchylní jste k nádorovému onemocnění. Nebo zda jste extrovert.

Jana Jánská
Jana Jánská 18. 11. 2020 07:30

1. Lidé odhalí, co jste zač, už z fotografie

Jistě se vám stalo, že vás někdo překvapil svým vzhledem, pokud jste ho předtím viděli jen na fotce. Dojem, který jste z něj získali, ale s největší pravděpodobností přetrval. Americká studie totiž dokázala, že zřejmě disponujeme "šestým smyslem" – a umíme odhadnout lidi už z obrázku.

Neznámí lidé měli ohodnotit 123 studentů Texaské univerzity z jejich fotografií. Ti se na jedné dívali čelně do objektivu a měli neutrální výraz. Na druhé pózovali dle libosti.

Bez ohledu na postoj se neznámým lidem podařilo docela přesně určit, kdo je extrovert, kdo se upíná k náboženské víře či kdo překypuje sebevědomím a laskavostí.

2. Obličej coby vizitka síly

Čím širší je, tím spíš se s vámi lidé nebudou pouštět do šarvátek. Vycítí totiž, že jste silnější. A své intuici budou později děkovat. Tuto spojitost potvrdili vědci v závěrech experimentu, kdy ukazovali dobrovolníkům deset lidí s pěti různými výrazy.

Ti se šťastným výrazem pochopitelně vyzařovali přátelskost a důvěryhodnost. Ale když došlo na sílu, majitelé širších tváří se ukázali jako ti obdařenější.

3. Měsíční perioda zamává se vkusem na muže

Muži, hleďte si svých partnerek úzkostlivě během periody. Právě tehdy je to může táhnout k vousáčům i samcům s charizmatickými vráskami. Toto dobrácké varování vyslali experti v roce 2010, když zjistili, že se partnerské preference u žen mění během menstruace. Výzkum 66 heterosexuálních párů odhalil řadu pozoruhodných jevů.

Například že ženy, jejichž partneři nemají tak mužnou tvář, přitahují během ovulace mužnější typy. A že ty s mužným protějškem naopak zůstávají v hnízdě.

I antikoncepční pilulky mohou zamávat výběrem ideálního partnera – hrají do karet mužům, jejichž rysy se blíží těm ženským.

4. Vzhled vás může poslat na smrt

Tedy pokud jste těžký kriminálník a čekáte na svůj ortel v cele smrti. Napovídá to studie, v rámci níž mělo 200 lidí hodnotit důvěryhodnost zachycených vězňů floridské cely smrti.

Ti, ke kterým chovali největší nedůvěru, byli skutečně častěji vysláni na svou závěrečnou pouť. Tento výzkum ovšem zůstává průstřelný – účastníci studie totiž hodnotili jako méně důvěryhodné i později osvobozené muže.

5. Vrásky na vás prásknou, jak bije vaše srdce

Čím větší riziko srdečních nemocí, tím více vrásek na obličeji a vnitřních stranách paží. Ženám s nižší pravděpodobností onemocnění odhadovali účastníci studie o dva roky méně než menším šťastlivkyním.

6. Oči jako okna do duše. A zdraví

Podívej se na mě a já ti řeknu něco o tvém zdraví. Oční lékaři dnes umí stanovit diagnózu z vyšetření očí. Krvavá místa na sítnici mohou signalizovat onemocnění zvané diabetická retinopatie. Pokud se hladina cukru vychýlí nahoru příliš, mohou se zablokovat krevní cévy v sítnici a ty potom prasknout. Bez ošetření může takový jedinec skončit s poškozeným zrakem. Nebo oslepnout.

Kromě diabetické retinopatie mohou rudé oči prorokovat infekci tkáně na vnitřní straně víčka a očního bělma, kvasinkovou infekci nebo zánět spojivek.

7. Co ukrývá v kalhotách? Podívejte se mu na prsty…

Ukazováček a prsteníček coby ukazatelé délky penisu? Ano, vzkazují odborníci zkoumající 144 Korejců starších 20 let. Čím kratší ukazováček měli v porovnání s prsteníčkem, tím větší délky penis nabyl při erekci. Vysvětlení se ukázalo coby jednoduché – tyto dva prsty a penis ovlivňuje činnost testosteronu.

8. …které však prozradí mnohé i o rakovině prostaty

Vědci zkoumali 15 let délku prstů 1 500 pacientů trpících rakovinou prostaty a 3 000 zdravých mužů. Pánové si měli vybírat obrázky rukou, které se podle nich nejvíce podobají těm jejich.

Ti, kteří uvedli, že je jejich ukazováček stejně dlouhý nebo delší než prsteníček, se o třetinu méně ocitali na nemocničním lůžku. Platilo to zejména u mužů mladších 60 let. Ovšem vědci se spoléhali na odhady pacientů, takže je třeba brát výzkum s rezervou.

9. Výška napoví, k jakým nemocem jste náchylnější

Aby se liliputi s obry nehádali, zařídila příroda kompromis. Zatímco některé studie uvádí nižší riziko kardiovaskulárních nemocí u čahounů, jiné konstatují nižší náchylnost k nádorovému onemocnění u lidí menšího vzrůstu.

Ale spoléhat na svou výšku coby jistotu, že se vám ta či ona nemoc vyhne, samozřejmě nelze. Starejte se o své zdraví dle vašeho nejlepšího vědomí a svědomí. A získáte ty nejlepší výhledy na dlouholetou budoucnost.

Zdroj: Business Insider

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články