10 důvodů, proč je skvělé se na svět dívat seshora

Vyšší postava, větší IQ. Tahle přímá úměra dává čahounům smysl.
Zdroj: Goodhousekeeping.com

Nikdo je nepřehlédne, i když by byli zrovna nejradši neviditelní. Žádné podrbání nebo grimasa nezůstanou bez povšimnutí. I když to teď možná vypadá, že vysocí lidé žijí život podezřelých pachatelů, svému vzrůstu by měli být vděční. Z těchto 10 důvodů.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 17. srpna 2016

1. Čahouni jsou možná chytřejší

Studie vypracovaná v roce 2014 na Univerzitě v Edinburghu odhalila spojitost mezi výškou a inteligencí u více než 6 000 účastníků. Přímá úměra, která dává dlouhánům smysl.

2. Cukrovka tolik nehrozí

Nutno podotknout, že nižší riziko cukrovky se vztahuje pouze k ženám. Alespoň to tvrdí kolekce studií publikovaných v časopisu Obesity Reviews. Uvádí se v něm, že vyšším ženám se častěji vyhýbala cukrovka druhého typu než těm menším. Muži ostrouhali – rizika jsou stejná, ať už jsou malí, nebo velcí.

žena, alkohol
Mohlo by Vás zajímat:

Máte kočku, děláte si starosti a pijete alkohol? Patříte k elitě národa. 13 charakteristik nejchytřejších lidí planety

3. Jsou úspěšnější…

Vysocí lidé jsou blíž ke hvězdám – a nejen k těm na obloze. Podle výzkumu lze najít mezi výkonnými řediteli spíše vyšší jedince.

4. … a mají hezčí výplatní pásku

Teď se podržte – jeden palec k dobru (2, 54 cm), plus 800 dolarů (asi 19 200 korun) na účtu! Informaci zveřejnil The Atlantic. Už si hravě spočítáte, kolik vydělává kolega u stolu bez hacknutí jeho internetového bankovnictví.

5. Lépe odolávají demenci

Tady zase mají navrch muži. U nich se projevila spojitost mezi výškou a rizikem úmrtí na demenci silněji. Je ale potřeba zdůraznit, že lidé menšího vzrůstu nemusí demencí nutně trpět. Jsou jen náchylnější k růstovým nemocem způsobeným genetikou či chudou výživou v dětství.

6. Mají srdce ze železa

Tedy – to nemá nikdo. Jde jen o metaforu ke zdravějšímu, odolnějšímu srdci u vyšších jedinců. Nesetkávají se tolik s nepravidelným srdečním tepem, stejně jako srdečním selháním a ischemickou chorobou srdeční.

Giphy.com

7. Jsou šťastnější

Pocházíte-li z vysoké rodiny, dá se předpokládat, že „depkaříte“ méně často než lidé menšího vzrůstu. Dlouháni oplývají více pozitivními emocemi, a když už se vztekají nebo smutní, v porovnání s malými lidmi vzácně. Úplně nejlepší zprávou ale je, že štěstí se nakažlivě přenáší. A možná jste tak pro vaše nejbližší drogou.

8. Produktivita jim sluší

Delší tělo, větší výkon na pracovišti – to hlásá dokument publikovaný v rámci výzkumu National Bureau of Economic Research. Naštěstí existuje celá řada podpůrných látek pro všechny. Třeba stará dobrá káva nabije energií – a nespravedlnost aspoň dočasně utlumí.

Dobrá zpráva: překonat nechuť k práci lze i bez biče.
Mohlo by Vás zajímat:

Jak být produktivní, když nemáte motivaci?

9. S výškou roste sebevědomí

Jako by nestačilo, že na všechny pohlíží zeshora, mohou se čahouni konejšit vědomím, že na jejich sebevědomí ani matka příroda nešetřila. Zčásti si ho ale vypěstovali sami, říká výzkum – častěji navštěvovali školní kroužky a zapojovali se do sportu.

10. Mají navrch. V čemkoliv

Trčet v davu má prostě několik nesporných výhod. Dosáhnete na vytoužené zboží dřív. Dáte víc košů v basketbalu. Vidíte na pódium, aniž by vám jediná kštice stínila ve výhledu. Jasně, nic není černobílé – na sedačce v autobusu nebo při procházení dveřmi by si dlouháni nejraději odsekli část těla. Rada nad zlato? Mějte se rádi takoví, jací jste.

Zdroj: Huffington Post

Miluška Voborníková (73) o celoživotní lásce s Petrem Spáleným, čtyřleté vnučce a urputných fanoušcích

Miluška Voborníková (73) o celoživotní lásce s Petrem Spáleným, čtyřleté vnučce a urputných fanoušcích

Další články